Ještě neoslavila ani své první narozeniny a její rodiče jí už málem chystali pohřeb. Malá Ellie Mae byla několik dní před svým prvním rokem převezena do nemocnice se zánětem mozkových blan a doktoři už dokonce vyděšeného otce Billyho a matku Kelly posílali pro kněze, aby dal miminku poslední pomazání.

Ellie ovšem projevila silnou vůli k životu a i přes diagnózu infekce meningokokem se nemoci postavila čelem. Její tělo bylo zachváceno nemocí natolik, že jí museli amputovat tři končetiny a pravou ruku má zdeformovanou a ne úplně pohyblivou. Přestože prodělala neuvěřitelných 76 bolestivých operací, ze svého osudu si nic nedělá a těší se na to, až se zase brzy projde po svých.

Nyní už sedmiletá Ellie dostala speciální chodítko a teď jen čeká na protetické nohy. Její matka Kelly tvrdí, že Ellie se netěší tak na nové nohy jako spíš na to, že bude moct se svými kamarády vyrazit ven a neomezovat se v pohybu.

Ve škole je totiž děvče hodně oblíbené a učitelky ani nemusí dohlížet na to, aby ji děti nevylučovaly z kolektivu. Co jí život vzal na pohybu, to jí několikanásobně vrátil na povaze a Ellie si vůbec na svůj osud nestýská, jako by si ho ani neuvědomovala. Jen to běhání ostatním trošku závidí.