Zpěvačka Madonna (54) si pěkně zavařila, když vyjádřila svou podporu ruskému feministickému uskupení Pussy Riot. Kvůli tomu může dostat zákaz cestovat do této země.

Pěvecká hvězda se už několikrát vyjádřila proti Vladimiru Putinovi a pohovořila o právech homosexuálů. Madonna měla v loňském roce v Rusku dvě vystoupení, v Moskvě a v Petrohradě. Nyní úředníci tvrdí, že jí nechtějí dovolit, aby v jejich zemi vystupovala v komerčních záležitostech. Co se za tímto gestem skrývá, je očividně jasné. Ozvaly se i takové argumenty, že Madonna v Rusku provádí nezákonnou činnost. Na svých koncertech tam totiž veřejně prohlašovala, jak nesouhlasí s vězněním dvou členek z kapely Pussy Riot.

Rebelky z Pussy Riot vystoupily v únoru 2012 v moskevské Katedrále Krista Spasitele, kde začaly křičet protesty proti Putinovi. Dne 17. srpna pak byly Marija Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová moskevským soudem shledány vinnými ze spáchání výtržnictví v pravoslavném chrámu a odsouzeny k dvěma letům vězení. Třetí obviněná členka skupiny Jekatěrina Samucevičová dostala mírnější trest.