Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

Má vlasy, které jí všichni závidí, jenže draze vykoupené: Malá dívka je smrtelně nemocná, ale kvůli chorobě vypadá jako princezna

Sophie Fieldhouse má vlasy jako pohádková princezna Locika, ale draze
vykoupené.
Zdroj: Profimedia.cz

Když jí klesne hladina cukru v krvi, dostane těžký třas a její matka říká, že je to jako dívat se na jinou osobu. Ještě navíc s tím pocitem, že jednou může vše skončit.

Šestiletá Sophie Fieldhouse má totiž těžkou formu diabetes. Jmenuje se to kongenitální hyperinzulinismus a může způsobit kóma až smrt, rozdíl je v tom, že když diabetikovi s touto formou klesne cukr, nestačí mu něco drobného k jídlu jako třeba čokoládová tyčinka, ale jeho „hlad“ je obrovský, dostaví se třas a těžká slabost.

Sophii byla nemoc diagnostikována v osmnácti měsících a doktoři varovali matku, že může dojít k předčasné smrti. Ale zatím bojuje malá dívka statečně. Díky lékům, které bere, je její léčba zatím úspěšná, a navíc má bonus v tom, že si připadá jako princezna.

Po léčbě jí totiž velmi rychle rostou vlasy, už teď je má skoro až na zem a ostatní děti jí hodně závidí. Jenže nevědí, že vlastně nemají co, o její nemoci nevědí a učitelé se snaží, aby byla Sophie jako ostatní děti. Jen nosí s sebou do školy více jídla, než by normální šestileté dítě snědlo.

Související články

Další články