Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Lízání zápěstí a dalších 8 super triků, jak se ochladit v parném létě!

Horko. Konečně. Ale všeho moc škodí. Pro ty, kteří tyhle pařáky nezvládají, tu máme pár tipů na zchlazení organismu:

1. Povlečte si

Stáhněte z deky froté povlečení, nebo co to tam teď máte, a pořiďte si povlečení z hedvábí, které je sice dražší, ale během horkých nocí ho vážně oceníte, poněvadž chladí a je prodyšné. Jo a taky vypadá tak nějak sexy.

2. Lízejte si zápěstí

Sami sobě nebo navzájem, jak chcete. Dělají to tak opice, aby cca na hodinu snížily teplotu těla. Pokud by vás zápěstí přestala bavit, funguje taky krk a kolena. Nenechte se vykolejit pohledy spolucestujících v tramvaji.

3. Kašlete na cinkrlátka

Náhrdelníky, velké náušnice a masívní náramky nechte doma. Rozžhavené kovové doplňky vám ve vedru moc neuleví.

4. Jezte kořeněná jídla

Pálivé koření vám paradoxně pomůže, neboť podporuje pocení. A potíme se proč? Abychom ochladili organismus. Super na léto je mexická nebo indická kuchyně.

5. Naučte se s větrákem

Pracovat s větrákem, to chce trochu fištrónu! Postavte ho na zem, kde je vzduch nejchladnější a nasměrujte ho vzhůru. Tak. Šikovní jste.

6. Krémíky patří do lednice

Kosmetiku je třeba v tomto počasí uchovávat vedle salámů. Jedině tak se nezkazí a vychlazené tělové mléko vás určitě osvěží.

7. Vytáhněte spotřebiče z elektriky

Pokud se zrovna nedíváte na televizi, vytáhněte ji ze zdi. Překvapující množství tepla je generováno domácími spotřebiči.

8. Jezte méně

Přejídání vede k zvýšení tělesné teploty. Vyhněte se mimořádně svíčkové nebo guláši se šesti.

9. Vsaďte na kopřivu

Mnoho lidí trpí zadržováním tekutin v těle při extrémních teplotách. Kopřivy jsou bohaté na draslík, vápník a hořčík, podporují krevní oběh a odvádí nadbytečné tekutiny z těla. Uvařte si čaj z kopřiv a popíjejte ho celý den. Klidně i vychlazený.

Související články

Další články