Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Lidstvo hloupne? Maturita letos dopadla úplně nejhůř v historii, vyletěl každý pátý!

Zdroj: profimedia.cz

Studenti středních škol se tento rok moc nepředvedli. Neúspěšnost státních maturit byla nejvyšší od jejich zavedení v roce 2011. Zkoušku letos nezvládlo 18,7 % studentů, což je každý pátý student. Téměř čtvrtina z nich vyletěla na matematice. Studenti se ale zhoršili ve všech předmětech

Nejvíce studenti "lítali" tradičně v matematice, kde zkoušku neudělalo 24,1 % studentů. Na druhém místě je němčina, kde zkoušku neudělalo 21,5 %. Angličtinu nezvládlo 9,5 % maturantů a jiný cizí jazyk 10,5 % studentů. O moc lépe na tom není český jazyk, kde vyletělo 6,8 % studentů.

Pro porovnání - první rok zavedení státních maturit neuspělo "pouze" 16 % studentů, teď je to od 2,7 % víc. Co to znamená? Podle ministra školství Chládka je to počtem studentů na maturitních oborech "Příliš mnoho studentů je na maturitních oborech. A to se odráží na snižování výsledků studentů," uvedl Radiožurnálu ministr školství Marcel Chládek.

Výsledky ukázaly, že se prohloubil rozdíl mezi jednotlivými typy středních škol Nejlépe na tom byla gymnázia, kde státní maturitu nezvládlo jen 3,3 % studentů. Nejhorší situace byla na nástavbách, kde propadlo 44,8 % studentů.

Související články

Další články