Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Lidská blbost nezná mezí! Lidé rabovali v centru pro léčbu eboly, infikované věci si odnášeli domů!

Lidská blbost nezná mezí! Lidé rabovali v centru pro léčbu eboly, infikované věci si odnášeli domů!
Zdroj: archiv
+ Další fotografie

Ebola. Nemoc, na kterou nemáme lék ani očkování, se šíří světem. Kvůli globalizaci a cestování to jde rychleji, než bychom všichni chtěli.

To, co začalo jako noční můra v Africe, se stalo celosvětovým problémem. K dnešnímu dni se nakazilo přes 2000 lidí a 1100 už nákaze podlehlo. Španělsko si jako první evropská země přivezlo infikovaného kněze, který na ebolu zemřel. Německo mělo na výskyt eboly podezření, Amerika se pokouší léčit své dva humanitární pracovníky neschválenými a neotestovanými léky. Lékařský personál v Africe dělá pro zástavu šíření, co může. Dokonce už byl určen tzv. pacient nula, tedy ten, který onemocněl první. Sečteno, podtrženo, celý svět se snaží všemi dostupnými prostředky zastavit šíření eboly a zachránit již nakažené.

To ale asi neplatí pro obyvatele Libérie! Je to teprve pár dní, co místní ministerstvo zdravotnictví zřídilo speciální centrum pro pacienty s podezřením nebo už nakažené ebolou. Ale to, co se za poslední dny v místě dělo, je naprosto šokující!

Nejprve přišel personál o veškeré zásoby rukavic! V celém zdravotnickém zařízení nebyly ani jedny! Všechny si je "rozebrali" místní. Informace o chybějících rukavicích se rychle rozšířila mezi hospitalizované pacienty. Proto tři z nich, kteří byli přesvědčeni, že mají malárii a jsou v centru omylem, uprchli. Personál neměl rukavice, proto na ně nemohl sahat a neměl je jak zadržet. Zaměstnancům zbývalo je jen přemlouvat, aby zařízení neopouštěli. "Prosila jsem je a přemlouvala, že zítra přijedou doktoři, kteří je budou léčit," řekla zdravotní sestra Tarplah. "Ale neměli jsme žádnou možnost, jak bychom je mohli zadržet," citoval ji ve čtvrtek server BuzzFeed.

Tři pacienti zmizeli v nedalekém slumu! O den později hlásilo specializované centrum 29 pacientů s podezřením nákazy!

Zdá se vám to už dost šílené? Ale to ještě nepředvedli místní obyvatelé to nejlepší ze svého repertoáru! Po ukradených rukavicích začali krást také čisticí a dezinfekční prostředky! Nakonec se shromáždili u přední brány centra, kde začali vykřikovat: "Ebola je hoax!"

"Prezident říká, že máte ebolu, ale nemáte ebolu, máte malárii. Vstaňte a pojďte ven!" vyzývali protestující nakažené. Policie nebyla schopná celou situaci zvládnout a dav pronikl dovnitř, kde začal drancovat. Nádobí, matrace, povlečení, plastové židle, všechny věci, které používali nakažení pacienti, si nakonec dav rozebral a odnesl do svých domovů. "Brali všechno, ochranné obleky, ochranné brýle, masky," řekla Tarplah. Podle doktorů se kvůli vzpouře a ukradeným věcem, mezi nimiž jsou například matrace, na kterých nakažení umírali, nákaza rozšíří v dané oblasti velmi rychle.

Ještě pořád si myslíte, že média o ebole šíří jen paniku?

Královna platformy 18+ Kafuu: Plním zvláštní touhy fanoušků, chtěli po mně i to, abych škrundala, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy