Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Letuška dostala elektrický výboj z iPhone 5 do hlavy a ten ji zabil! Apple spouští vyšetřování. Může se to stát i vám?

Ráda se telefonem fotila...
Zdroj: Facebook.com

Když bývalá letuška Ma Ailun v Číně zvedla svůj zvonící iPhone 5, dostala elektrický šok do hlavy, jež ji usmrtil. Ano, je to tak, váš telefon vás může zabít. Případem se už intenzivně zabývá společnost Apple, která telefon iPhone 5 prodává.

Třiadvacetiletá dívka, která pracovala pro China Southern Airlines, se měla 8. srpna vdávat, ale to už nestihne. Poté, co vzala telefonát a dostala do hlavy elektrickým výbojem, byla převezena do nemocnice ve městě Xinjiang na severozápadě Číny. Lékaři ji už ovšem nebyli schopní oživit.

Její bratr Yuelun prozradil pro Apple Daily, že jsou lékaři i rodina přesvědčení, že zemřela následkem elektrického výboje do hlavy, jelikož brala telefon v momentě, kdy byl zastrčen do zásuvky, protože jej zrovna nabíjela. Přístroj spolu s nabíječkou je v držení policie, která případ vyšetřuje. Její sestra navíc na sociální sítě ihned napsala, aby lidi raději nepřijímali telefony, zatímco je nabíjejí.

Prozradila také, že telefon nepochází z žádného černého dovozu. Ma Ailun si jej koupila v oficiálním Apple Store v prosinci a na nabíjení také používala oficiální nabíječku od této společnosti. Apple případ také vyšetřuje a vydali vyjádření, kde píší, že jsou "smutní z tohoto tragického incidentu".

Odborníci říkají, že v telefonech není příliš vysoké napětí - okolo 3 až 5 voltů. Elektrický šok člověk pociťuje až při 36 voltech, ale pokud použijete nekvalitní nabíječku, kde je například porouchaný drát, můžete dostat i 220 voltů. Johnny Sin Kin-on z hongkongské univerzity říká, že používání elektrických zařízení s instalovanou baterií, zatímco se tato nabíjí, rozhodně nedoporučuje. "Nejen u telefonů, ale ani třeba u elektrických holítek," doplnil.

Související články

Další články