Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Leoš Mareš promluvil o kritice SuperStar: Zkušenost diváků s pětičlennou porotou zatím chybí

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
ROZHOVOR
Hvězdný a podle mnohých nejlepší tuzemský moderátor Leoš Mareš (43) otestoval v neděli zcela novou roli. A to roli porotce pěvecké soutěže SuperStar ročníku 2020. Sympatický spíkr patřil výrazným osobnostem za pultíkem poroty a mnohdy s jeho názory souhlasili i diváci u televizních obrazovek. I když není zpěvák, dokázal třikrát po sobě vyprodat O2 Arenu a jako moderátor hudebního rádia a má k muzice velmi blízko. Teď promluvil o tom, jak se cítí v roli porotce, který hodnotí lidí, kteří se chtějí stát slavnými zpěváky.

Kola úvodních castingů máte za sebou, je něco, co vás překvapilo?

Překvapilo mě, že jsem vůbec nebyl unavený. I když to trvalo dlouhé hodiny, těšil jsem se na každého dalšího člověka. Na to, že objevíme nějakou velkou hvězdu. Teď se nemůžu dočkat, až výkony soutěžících uvidí diváci.

Vím, že je to zatím asi brzy, ale nedá se mi nezeptat se. Máte už teď nějakého favorita, který by se mohl dostat do finále?

Já hodně špatně tipuji, takže si myslím, že mí oblíbení soutěžící nakonec třeba v takzvané TOP 3 nebudou, a naopak se může objevit někdo nový. Ale přesně v tom je to kouzlo.

Dobře. Z obecného hlediska a vy se v hudbě vyznáte, kdo podle vás chybí na československé hudební scéně?

Říkali jsme si, že bychom potřebovali nějakou hvězdnou zpěvačku. Ne že bychom žádné neměli, ale hvězda s pořádnými písničkami by se hodila.

Na internetu se objevily názory, že neumíte zpívat, ale všichni víme, kolikrát jste vyprodal O2 Arenu, vy sám byste našel odvahu a přihlásil se do SuperStar?

Ne, tam nepatřím. Na výkonu jednoho ze soutěžících jsem přesně viděl, jak bych vypadal já, kdybych se přihlásil do SuperStar. A taky jsem mu to při hodnocení řekl.

Jako porotce jsem nadšený

Lidé vás v SuperStar znají zejména v roli moderátora. Nechybí vám to?

V tuto chvíli máme za sebou castingové díly a castingy jsou pro moderátory utrpením, protože dělají stovky rozhovorů. Takže my moderátoři jsme se těšili do divadla, a hlavně na přímé přenosy. Jako porotce jsem byl během castingové části nadšený, ale možná, že při živých přenosech se situace obrátí.

Jak byste charakterizoval porotu SuperStar. Objevila se řada rozporuplných názorů na obsazení?

Jsme komplexní, a to nás vystihuje. Navíc je nás lichý počet, takže se dobře hlasuje. Uvidíme, jak to bude celkově vypadat v televizi, protože zkušenost diváků s pětičlennou porotou zatím chybí. Každopádně jsme dělali maximum, aby to bylo fajn.

Myslíte, že hodnocení soutěžících může ovlivnit jejich aktivita na sociálních sítích?

Je to o tom, co na sociální sítě dávají. Ale když zvolí nějakou příjemnou formu a zábavu, tak jim to v dnešní době samozřejmě pomůže.

Jaké ideální charakteristické rysy by podle vás měla mít SuperStar?

Když dozpívá písničku, posluchači by měli chtít ještě jednu, když odchází dveřmi, měli by mít chuť ji zadržet. A rozhodně myslím, že by měla dobře zpívat.

Související články

Další články