Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Léčivé rostliny podle horoskopu: Jaké nemoci sužují daná sluneční znamení a které bylinky vám zaručeně uleví?

Léčivé rostliny podle horoskopu: Jaké nemoci sužují daná sluneční znamení a které bylinky vám zaručeně uleví?
Zdroj: Profimedia.cz

Stará lidová moudrost praví, že na každou nemoc vyrostla patřičná bylina. Jednotlivým znamením zvěrokruhu přisuzuje astrologie pro ně charakteristické zdravotní potíže, od nichž vám právě bylinky dokážou účinně pomoci. Metoda využívající k léčbě rostliny se nazývá fytoterapie (dříve bylinkářství).

Beran

Berany trápí bolesti hlavy a občasná nervozita. Ke zklidnění i na migrény jsou vhodné chmelové šišky, zalijte je horkou vodou a pijte jako čaj. S nachlazením Berana zatočí odvar z černého bezu a čaj z lipového květu.

Býk

Znamení Býka mívá problémy s trávením a bolestmi v krku. Pro dobré zažívání se doporučují fenykl, máta a mateřídouška. Na Býkův bolavý krk zabere šalvěj, ideálně ji kloktejte, případně popíjejte ve formě čaje.

Blíženci

Blíženci by si měli dávat pozor na záněty dýchacích cest, při jejich onemocnění si dejte čaj z mateřídoušky, na kašel je zase výtečný nálev z podbělu. Pocuchané nervy Blíženců utiší meduňka nebo kozlík lékařský.

Rak

Zrozenci Raka trpí zažívacími potížemi, což nezřídka zapříčiňuje jejich křehká psychika. Na žaludeční nevolnosti a špatné trávení se dá Rakovi poradit mátový a jitrocelový čaj, na uklidnění je pak výborná meduňka.

Lev

Lvi si stěžují na obtíže se srdcem a vysokým krevním tlakem. Srdce a cévy posílí čaj ze srdečníku a kopřivy, tlak sníží ibišek a hloh. Problémy Lva s játry a žlučníkem zmírní ostropestřec, pelyněk i pampeliška.

Panna

Znamení Panny je náchylné k onemocněním trávicího ústrojí, na něž spolehlivě zabírají anýz, bazalka a heřmánek. Když se Panna dostane do stresu a napětí, nechť si uvaří čaj z majoránky nebo levandule.

Váhy

Váha se nerada rozhoduje a špatně snáší stres, což se odráží na činnosti ledvin. Při ledvinových obtížích pijte urologický čaj či nálev ze zlatobýlu a jalovce. Váhy zklidní mučenka, k pohodě přispěje mateřídouška.

Štír

Zrozenec Štíra má problémy s vylučovacími a pohlavními orgány. Na ženské potíže účinkují kontryhel, heřmánek a sporýš, na prostatu je skvělý zlatobýl. Zlobí-li Štíry vyšší tlak, potom sáhněte po česneku.

Střelec

Střelci by si měli dávat pozor na trávení a játra. K tomu jim dopomůže pampeliška, pít ji můžete jako čaj nebo si její listy přidávejte do salátů. Střelcova játra zregeneruje odvar z ostropestřce, posílí je řepík a měsíček.

Kozoroh

Znamení Kozoroha nejvíce trápí bolesti kloubů, zubů a kožní nemoci. Vlasům a pokožce prospěje odvar z přesličky, bolavé zuby uklidní hřebíček. Při revmatismu lze Kozorohům doporučit březové koupele.

Vodnář

Vodnáři mívají problémy s oběhovým systémem, křečovými žilami a křečemi v lýtkách. Pro povzbuzení krevního oběhu se používá rozmarýn. Na křečové žíly a křeče v lýtkách zabere u Vodnáře výtažek ze jmelí.

Ryby

Zrozenci Ryb inklinují k onemocněním jater a slinivky, zlobí je lymfatický systém, trpí úzkostnými stavy. Trávení upraví máta, na játra, slinivku a zlepšení metabolismu je vynikající slanobýl. Rybí nervy utiší čaj z hlohu.

Denní osobní a erotické horoskopy pro všechna astrologická znamení hledejte zde

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy