Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Láska prochází žaludkem: Staňte se vyhlášenou kuchařkou po vzoru slavných celebrit, kterou bude každý muž milovat

Láska prochází žaludkem: Staňte se vyhlášenou kuchařkou po vzoru slavných celebrit, kterou bude každý muž milovat
Zdroj: archiv

Milujeme vaření, ale čas nás trápí. Z práce do práce, fastfoody, restaurace, chleba s máslem nebo párek s hořčicí. Domácí kuchyně se pomalu vytrácí z našeho jídelníčku a přitom je zkrátka nezaměnitelná. Naše polovičky navíc milují provoněný byt rozmanitými vůněmi a domácí čerstvé jídlo s nimi dělá divy. Zkuste našich 5 chytrých tipů, které z vás udělají femme fatale u kuchyňské linky.

1. Vařte s vášní

Vaření nemá být rutina, má to být vaše láska. Ne nadarmo se přeci říká, že láska prochází žaludkem. Ve dvou se to navíc lépe táhne a společná příprava večeře může být i pekelně sexy. Vzpomeňte si na film Chilli, sex a samba s Penélope Cruz, která okouzlovala muže nejen svou krásou, ale i dokonalými pokrmy. U plotny přece nemusíte vypadat jak utahaná hospodyně, ale můžete si obléct šaty, otevřít lahev dobrého vína a zapojit i svého drahého. Muži si v kuchyni připadají důležití a milují pochvalu, takže zkroťte svou povahu a přenechejte jim post šéfkuchaře. Sama oloupete a nakrájíte, co je potřeba, a obě strany jsou spokojené. Příště si role můžete vyměnit. Těchto praktik si nemůže vynachválit jeden z nejkrásnějších párů světa Angelina Jolie s Bradem Pittem, kteří se svěřili, že při vaření si dokážou užívat těch nejpříjemnějších intimních chvilek.

2. Tančete v kuchyni

Vařit potichu a poslouchat jen páru nad hrncem vám moc atmosféry nepřinese. Vyberte si hudbu, která doplňuje výběr kuchyně, kterou jste se inspirovali a navoďte si uvolněnou náladu jako při ochutnávkách v zahraničí. Když zkoušíte musaku, nalaďte si řeckou hudbu, když bolognese, nechte se unést dramatičností italské opery. Španělská paella zase rozpohybuje boky u latinsko-amerických rytmů. Uvidíte, že si tak užijete spolu plno zábavy a vaše mysl si odpočine od starostí běžného dne a toku informací, které na nás ze všech stran útočí. Vaření si tancem zpříjemňuje přitažlivá herečka Catherine Zeta-Jones

3. Donáška až do domu

Určitě už vás napadlo, kolik času byste ušetřili tím, že si prostě jídlo objednáte domů. Rychlou večeři nebo třeba jen potraviny ze supermarketu. Donáškové služby slaví úspěch, ale radost z vaření a přípravný rituál nebo vůní zaplavenou kuchyni nám nevykouzlí. Co takhle místo pizzy, nebo číny zkusit trochu něco jiného? Vařte sami a neztrácejte čas nákupy. Služba Natalíři.cz vám až domů či na jakékoliv jiné místo doručí čerstvé a přesně odměřené suroviny spolu s receptem a přesným návodem přípravy. Stejné služby v zahraničí využívá mnoho celebrit, jako jsou Madonna, Victoria Beckham s Davidem Beckhamem, Renée Zellweger nebo Cameron Diaz

4. Najděte inspiraci

Recepty jsou zákonem kuchyně, ale najít ty dobré a s podrobným postupem zvláště pro začátečníky je odvěký kříž. Spousta šéfkuchařů vydává gurmánské bible, výběr je prostě obrovský, ale nám se podle nich moc nedaří. Zkuste inspirativní recepty, které sestavuje pro Natalíři.cz šéfkuchař Patrik Bečvář, Kuchař roku 2013/2014. Recept je doplněný fotkami a po celou dobu vaření vás instruktivně povede a nemusíte tedy mít strach z neúspěchu.

5. Nebojte se exotiky

Večeře by neměla být těžká, ale výživná, chutná a degustační. S exotičtějšími jídly máte však problém se sháněním speciálních surovin, které najdete jen v úzce orientovaných obchodech, nebo v dalším případě musíte koupit litr či kilo něčeho, co se posléze zkazí někde v rohu. Tato služba Vám suroviny odměří jen na tolik porcí, kolik chcete uvařit. Takže experimentovat je dovoleno.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy