Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Kustovnice čínská neboli goji: Vůbec nejzdravější ovoce na planetě! Díky němu se mnichové dožívali vysokého věku

Zdroj: profimedia.cz
Toto ovoce má zázračné účinky na váš organismus. Ale málokdo ho zná. Ovoce goji pochází z Číny, a nebýt starých Číňanů, možná bychom o něm ani nevěděli. Prospívá našemu organismu a je naprosto zázračné.

Goji je doslova vitamínová bomba. Obsahuje osmnáct různých aminokyselin, vlákninu a 21 stopových prvků, například vápník, selen, železo nebo fosfor Navíc má goji hodně karotenoidů, obsahuje více vitamínu C než pomeranč a také má v sobě vitamíny B1, B2 a E. Je bohatý i na antioxidanty, které neutralizují volné radikály. Takže pomaleji stárneme. Je prostě elixírem života.

Tento keřík vypadá jako šípek a dorůstá do výšky dvou metrů Plody jsou červené, oválné a dlouhé 2,5 centimetru. Chutnají jako brusinky nebo sušené rozinky. Pokud na kustovnici sáhnete rukou, zčerná vám. Proto se plody sbírají do plachet a pak se suší ve stínu.

Goji je pro člověka opravdu hodně prospěšné. Stimuluje tvorbu červených a bílých krvinek, ochraňuje jaterní buňky proti chemickým látkám a také působí blahodárně na naše střeva. Zároveň posiluje imunitní systém a lidský organismus chrání před cukrovkou a srdečními chorobami.

Navíc bojuje s obezitou, podporuje hubnutí a je účinný proti únavě Vaše pleť po něm bude krásnější, protože zabraňuje vzniku různých kožních chorob. Goji také zlepšuje zrak, zabraňuje stárnutí a je výborné na paměť.

Právě kvůli jeho zdraví prospěšným účinkům se mu říká ovoce mládí. Goji prý může i za dlouhověkost mnichů. Jíst ho můžete jak čerstvé, tak sušené. Výborný je s jogurtem, v koláčích, salátech nebo se z něj připravuje čaj. Toto zázračné ovoce určitě musíte ochutnat.

Související články

Další články