Vážila kdysi jen čtyřicet kilo a měla těžký náběh na anorexii. Bála se o ni nejen rodina, ale i kamarádi, Lisa nenáviděla své tělo a pořád si myslela, že má nadváhu. Když jí hrozilo, že bude mít kvůli hladovění zdravotní problémy, zachránilo ji právě to, co doposud nesnášela – jídlo.

Respektive pět tisíc kalorií denně. Lisa se našla v kulturistice, a jak sama tvrdí, zvedání činek jí zachránilo život. „Nikdy jsem se necítila tak šťastná, mám pocit ženskosti a cítím se hrozně sexy,“ tvrdí.

Lisa Cross (35) najela na speciální dietu kombinovanou s posilováním a denně spořádá hromadu rýže, červeného masa, krocaního masa, brokolice a proteinových koktejlů.

Její přátelé, se kterými chodila do posilovny, jí navrhli, aby se přihlásila do nějakých soutěží, a když se hned napoprvé umístila na druhém místě v lokálním závodě, začala bodybuilding brát opravdu vážně. Trénuje každý den alespoň hodinu a pravidelný příjem kalorií má rozložený do deseti jídel denně. A nepřestane, dokud nedosáhne nejvyšší mety, titulu Miss Olympia.

Rozhodně lepší než strávit život zavřená na psychiatrii, kde se jí doktoři budou snažit jako anorektičku držet při životě na umělé výživě.