Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Kulte bulvy! Tenhle Argentinec nasává barvu a pak ji stříká ven očima! Tvoří tak nezvyklá umělecká díla

+ Další fotografie

Argentinský malíř Leandro Granato (27) způsobil po celém světě velký rozruch. Maluje totiž očima. Ptáte se, jak to dokáže? Inu, to se ani radši neptejte.

Temperamentní malíř používá neobvyklou techniku – šňupe akvarelovou barvu, kterou díky propojení mezi nosem a očima dostane do oka, a po ucpání nosu je schopen stříkat barvu přímo na plátno.

„Od chvíle, kdy jsem byl malý kluk, jsem věděl o svém zvláštním spojení mezi mým okem a nosem. Bavilo mě uvědomovat si, že když něco nasaji nosem, může to okem vyjít ven. Teď jsem vynálezcem nového stylu v malování,“ řekl Leandro.

Když oznámil rodině, že se touto nevšední metodou malby hodlá živit, mysleli si, že se zbláznil. „Jak šel čas, začali chápat, že to, co dělám, je umění.“

Granato strávil dva roky tím, že vynalézal speciální barvu, která by mu neničila oko. Věří, že je jediným světovým umělcem, který takto maluje. „Má motivace k tomu, abych se stal umělcem, přišla, když mi zemřel dědeček na rakovinu. Po této ztrátě jsem se rozhodl, že začnu malovat. Tím jsem překonal bolest,“ dodává Leandro, jehož idolem je americký umělec Jason Pollock.

Související články

Další články