Otřesný případ vraždy otřásl australským městem Brisbane. Kuchař Marcus Peter Volke (28) ve svém bytě zavraždil a uvařil svou manželku.

Policii zalarmovali sousedé, kteří cítili v domě odporný zápach hnijícího těla. Jakmile Volke zjistil, že je policie na cestě, schoval se do kontejneru a podřízl si hrdlo. Když muži zákona dorazili na místo činu, nestačili se divit. Po celém luxusním apartmánu byly rozházené kusy těla, některé části byly v hrnci na sporáku. Policie nakonec potvrdila, že patřily jeho manželce, indonéské transsexuálce Mayang Prasetyo.

Blízký přítel páru uvedl pro australský Daily Mail, že snoubenci se vzali koncem loňského roku a krátce po svatbě za ním přijeli do Německa. Podle něj oba vypadali šťastní, jen Peter se mu zdál poněkud zamlklý. Paní Prasetyo se dokonce živila jako luxusní společnice a v kolonce pohlaví uváděla, že je transsexuál. Za hodinu s klientem si účtovala až 10 000 Kč.

Rodina Volkeho je v šoku. Matka Marcuse Petera řekla The Courier Mail, že s ním mluvila týden před incidentem a všechno se zdálo v pořádku. Dokonce se domlouvali, jak se uvidí na Vánoce. Pár se seznámil na zaoceánské výletní lodi, kde oba pracovali jako kuchaři.