Po konci druhé světové války trpěla nejenom Baarová, ale celá její rodina. Prvorepubliková herečka to táhla s nacistickými pohlaváry a v osvobozeném Československu jí to nedarovali. Mladší sestru Zorku kvůli sestřině minulosti vykopli z Vinohradského divadla. Navíc trpěla depresemi a v 25 letech si tragicky vzala život v rodinné vile.

„Řekla otci, že se musí vykoupat a tam nahoře ve vile se koupala. Říkala, že musí být čistá. Otec šel dolů připravit oběd a než přišel nahoru, slyšel, jak ona skočila nahoře z koupelny,“ vzpomínala tehdy Baarová. „Skočila na schody do zahrady. Ještě dvacet minut žila a pak zemřela,“ řekla před lety Baarová v dokumentu Milana Wolfa z roku 1989.

„Hrála ve Vinohradském divadle a jednou šla na zkoušku a mezi dveřmi stál Václav Vydra a řekl, že ji tam nepustí, že tam nemá co dělat jako moje sestra. Ona si to vzala strašně k srdci a pak byla nervově tak zničená. Otec s ní měl hrozný těžkosti. Chtěl ji dát do nervovýho sanatoria,“ dodala herečka, která je dnes už také po smrti.

Velkolepé filmové zpracování v hlavní roli s Táňou Pauhofovou sice není úplně přesné, ale o životě herečky toho řekne mnoho. V krvavé sebevražedné scéně excelovala Anna Fialová, která odhalila i své přednosti.