Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Krvavý Měsíc bude už zítra! Noční podívaná prověří vaše emoce, a to hodně

Zatmění bude možné vidět pouhým okem od dvou hodin sedmi minut, kdy začne
částečné zatmění Měsíce.
V pondělí časně ráno, na státní svátek sv. Václava, budeme svědky mimořádného úkazu. Bude možné vidět jak „Krvavý Měsíc“, tak „Super Měsíc“ neboli „Super úplněk“, ale i úplné zatmění Měsíce! Podle expertů z oblasti astronomie to bude nádherný zážitek. Jedná se o jevy, při kterých se rozhodně máme na co těšit! Navíc do roku 2029 je to jediné zatmění, které bude viditelné v celém průběhu.

Pokud vyjde počasí, bude měsíční zatmění nejnádhernější v čase, kdy se Měsíc dostává do zemského stínu, postupně slábne jeho jasné úplňkové světlo a na dosud přezářené obloze se začínají rozsvěcovat i slabší hvězdy.

Měsíc bude podle předpovědí 28. 9. přesně ve 4:50 větší než obvykle. I když projde na své dráze nejblíže okolo Země, jedná se o pouhou optickou iluzi. Ve skutečnosti je totiž Měsíc stále stejně velký, jenže naše vnímání vzdálených objektů nás klame. A bude se jednat o Super úplněk.

Později v noci, v ranních hodinách 28. září, Měsíc zmizí, dojde k jeho zatmění, které bude druhým fenoménem, a zhruba o hodinu později, ve 3:47 středoevropského času, budeme svědky třetího unikátu. Krvavého Měsíce v úplňku.

Krvavý Měsíc a Super úplněk na nás budou působit velmi silnou energií, která bude účinkovat velmi dlouho. Měli bychom si tuto podívanou zkrátka vychutnat opravdu celou až do konce.

Jedná se o zvláštní úkazy, tak je nepropásněte! Byla by to veliká škoda, neboť naposledy byl Super úplněk společně s Krvavým Měsícem v roce 1982. Nejdříve ho opět uvidíme až v roce 2033!

A pozor na vaše emoce. Z astrologického hlediska bychom při zatmění neměli dělat ukvapená rozhodnutí.

Zatmění luny narušuje náš duševní klid a ovlivňuje naše emoce. Často se stává, že začíná vystrkovat růžky tzv. „stinná stránka" naší osobnosti, kterou obvykle skrýváme. Potom děláme rozhodnutí, kterých pravděpodobně budeme později litovat. Je-li luna při úplňku v ohnivém znamení Berana, bude nás to nutit, abychom jednali impulzivně a zapomínali na nutnou opatrnost.

Mohlo by vás zajímat

Další články