Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Kate Middleton

Krvavá jatka na Faerských ostrovech: Při odporném rituálu zmasakrovali na 1 500 delfínů

Lov delfínů na Faerských ostrovech.
Zdroj: Profimedia
masakr

Stěží uvěřitelný akt barbarství provedli lovci delfínů na Faerských ostrovech. Na 1500 jich tam nahnali do mělkých vod, kde je zabili. S činem nesouhlasí ani obhájci tradičního lovu.

Obyvatele Faerských ostrovů vyděsil čin, který zřejmě nemá v historii obdoby. Lovci tam nahnali na 1500 delfínů na mělčinu u pláže Skálabotnur na ostrově Eysturoy a následně je všechny vybili. Lov delfínů má sice na Faerských ostrovech tradici, s takovým masakrem se však tamní obyvatelé ještě nesetkali.

Jak uvedla skupina Sea Shepherd, jež na ostrovech od 80. let vede kampaň proti lovu delfínů nebo velryb, nedělní lov byl „největším jednorázovým zabitím delfínů nebo plejtváků v historii ostrovů“. „Zvedá se mi žaludek, když vidím něco takového,“ napsal podle webu The Guardian jeden z obyvatelů ostrova na facebookové stránce místní televizní stanice Kringvarp Føroya. „Stydím se za to, že jsem faerský občan,“ uvedl další.

„Jsem zděšena tím, co se stalo. Delfíni leželi na pláži a svíjeli se velmi dlouho, než byli usmrceni,“ řekla Heri Petersenová, předsedkyně místního sdružení lovců v zátoce, kde k zabíjení došlo. Podle ní bylo do zátoky nahnáno příliš mnoho delfínů, které na pláži neměl kdo zabít, a jejich utrpení se tím prodlužovalo.

„Včerejší brutální zabití 1 428 delfínů na Faerských ostrovech bylo nezákonným lovem. Tleskáme místním obyvatelům, kteří se proti tomu ozývají, a žádáme vás, abyste neustupovali,“ uvedla organizace Sea Shepherd na Twitteru.

S aktem nejsou spokojení ani obhájci tradičního lovu na ostrovech. Tento skutek podle Hanse Jacoba Hermansena, bývalého předsedy sdružení Grind, které usiluje o zachování tradičního lovu, ničí veškerou práci, kterou předtím pro tuto aktivitu vykonali.

Za normální situace se maso z úlovku delfínů rozděluje mezi rodiny, které se lovu účastní, a zbytek jde mezi místní vesničany. Nyní je však masa tolik, že se nejspíš většina vyhodí bez užitku.


Co dělat při jaderné havárii: Základní rada zní schovej se a zůstaň v kontaktu, říká Dana Drábová

Související články

Další články

Nejnovější kauzy