Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Krutý víkend! Odešla legenda českých pohádek i slavný moderátor!

Zdroj: Bohemia MP
+ Další 2 fotografie
Náhlé úmrtí
Slovensko, ale i Česká republika jsou v slzách. Zemřel totiž herec Marián Geišberg (†64), který byl u nás známý především z pohádek. Zazářil jako Březen v pohádce Tři bratři od Svěráků nebo v pohádce Alice Nellis Sedmero krkavců. Zprávu o jeho úmrtí zveřejnilo Slovenské národní divadlo. To ale není jediná smrt, které postihla kulturní svět tento víkend. Skonal i legendární komentátor Jan Petránek (†86).

Rakovina plic porazila Mariána Geišberga, který jakožto slovenský herec zazářil i v českých filmech. Čeští diváci si ho mohou pamatovat třeba v roli Března v pohádce Tři bratři, primáře Havelku ze snímku Hodinu nevíš. Rozesmál dav i jako Otakar ve filmu od Alice Nellis Revival. Nesmíme opomenout ani pohádku Sedmero krkavců. Premiéru svého posledního filmu už nespatří. Ta se odehraje 29. listopadu letošního roku. V pohádce Čertí brko hraje hospodského.

Informaci o jeho smrti zveřejnilo Slovenské národní divadlo. „Vedení Slovenského národního divadla přijalo s velkým žalem zprávu o úmrtí vynikajícího herce a letitého člena činohry SND Mariána Geišberga, který nás opustil v sobotu 10. listopadu. Čest jeho památce!“ Dle portálu Pluska.sk herci před časem vzali polovinu plic kvůli zákeřné rakovině.

Slovenská umělecká scéna zkrátka přišla o velikána. Tento víkend se ale nejedná zdaleka o jedinou smrt v kulturní sféře. Srdce selhalo legendárnímu komentátorovi a významnému novináři Janu Petránkovi. Ten pracoval pro Československý rozhlas. V srpnu 1968 vysílal z ostřelované budovy a podepsal mimo jiné Chartu 77.

Související články

Další články