Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Krutá genetická porucha: Tento muž je kvůli ní velký jako tříleté dítě

Nick Smith (na fotce se svou matkou Shelly) měří jen 88 cm.
Zdroj: profimedia.cz

Přestože oba jeho bratři měří přes 190 cm, jednadvacetiletý Nick Smith z Atlanty je vysoký pouhých 88 cm. Patří totiž k hrstce lidí, kterým bylo diagnostikováno extrémně vzácné genetické onemocnění – prvotní nanismus.

To znamená, že ačkoliv je Nick dospělý, měří i váží přibližně tolik jako tříleté dítě.

„I když je o hodně menší než já, je to můj starší bratr, takže jsem k němu vždy vzhlížel,“ řekl Nickův mladší bratr Levi.

„S Nickem jsme rádi žertovali, že Levi a já jsme ukradli všechny geny pro výšku, což je důvod, proč je nižší než my. Je to tak trochu ironie, protože celá naše rodina je docela vysoká,“ dodal starší bratr Travis.

Průměrná délka života takzvaných primordiálních trpaslíků je velmi krátká. Řada z nich umírá ještě před dosažením Nickova věku. Hlavní důvod, proč jsou jedinci jako Nick tak malí, podle všeho spočívá v tom, že tato zákeřná genetická porucha zpomaluje dělení buněk.

„Nick okouzlí každého, koho potká. Věnuje se break dancu a jeho svaly jsou silné, přestože je tak malý. Pro mě je to jako mít dítě, které nikdy nevyrostlo, což je svým způsobem úžasná věc,“ uvedla Nickova matka Shelly.

Související články

Další články