Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Křišťálová koule Vlasty Plamínka: Je čas odhodit ego, vzepřít se systémům a ovládnout svůj strach! Vím, jak na to!

Milí eXtranávštěvníci,

dnešní povídání bych začal netypicky odpovědí na dotazy, které přicházejí v poslední době dosti často nejen od čtenářů, ale sami klienti je v současnosti velmi řeší v osobním životě, a tím tématem je STRACH a neschopnost jej zvládat. Existuje nějaký recept, jak z toho ven?

Pokud pomineme patologickou poruchu osobnosti, která si zasluhuje hlubší analýzu a dlouhodobější terapeutický přístup, tak takové běžné strachy, se kterými můžeme snadněji pracovat, má většina z nás. Bojíme se o své děti, bojíme se o zdraví, bojíme se o práci a finanční zázemí a tak bych mohl pokračovat dál. Je dobré si uvědomit, že to nejsme ani tak my samotní, kteří tyto strachy vytvářejí, ale naopak jsou to společenské systémy, které nás obklopují. A SYSTÉMU velmi vyhovuje mít nás ve strachu a závislosti, a tak z nás vytvářet „poslušné ovečky“, které místo aby svůj život prožívaly, tak jej často jen přežívají. A to kvůli strachům, které systém v nás zakořenil a udržuje. Co tedy s tím?

Pokud si člověk uvědomí, že je sám božská čistá bytost, která svou silou emoční rovnováhy a nezávislosti na strachu a systému dokáže žít spokojený a plnohodnotný život, pak má vyhráno. Člověk nemusí mít luxusní dům, děti s diplomy vysokoškoláka, kariérní postup, přátele, co se dají ve vhodné chvíli využít… atd. Člověk velmi potřebuje nalézt v sobě rovnováhu a pokoru. Ne proto, aby byl slabý a nepotřebný, ale naopak. V pokoře a rovnováze je největší síla, jak dosáhnout všeho, z čeho máme strach, že nedosáhneme. Jen tak si dokážeme splnit své cíle, plány a radosti. Je to jednoduchá cesta pro toho, kdo pochopil hojnost života, který nám byl dán. Je jen potřeba se vzepřít systémům, které vytvářejí strach, a říci si DOST! Mimochodem na toto téma již několik let organizujeme úspěšný seminář pro firmy i pro veřejnost – „Odhoď ego aneb Co by tomu řekli lidi…“

V tomto týdnu k takovému osobnímu přerodu budete mít dobré podmínky. V tarotovém trigonu nám vládne Císařovna, Mág a Poustevník. To jsou velmi aktivní karty, které dávají všem lidem napříč astrologickými znameními možnost nalézt novou sílu k životu, odpustit křivdy a hlavně nenechat se ovládat strachem, že cokoliv špatně dopadne. Pokud se na to příliš necítíte, začněte pomalu. Každý den si nejprve splňte nějaký drobný cíl a přání a prožijte si z toho tady a teď skutečnou radost. Každý den si alespoň chvíli uvědomte, že potřebujete žít hlavně svůj život, a ne život jiných lidí, protože když to dokážete, budete silní a odolní a pro své blízké a i jiné lidi budete schopni v krátké době rozdat daleko více. To není sobeckost. To je rovnováha a láska.

Mnoho lidí chybně říká – na mně nezáleží, hlavně aby se měli ostatní dobře, což je velký omyl. Takováto životní filozofie dříve nebo později způsobí v dotyčném člověku psychický a fyzický rozvrat osobnosti a často končí i vážnými nemocemi, protože se dotyčný nechá energeticky doslova vysávat a využívat okolím v „dobré víře“, že tak rozdává svým nejbližším tu největší lásku. A přitom stačí málo. Umět se obdarovat, umět si plnit své radosti a cíle a tak udržovat životní energii, která může sloužit a obdarovávat ostatní, aniž by působila destruktivně na toho, kdo ji předává.

K tomu vám přeji hodně optimismu a pozitivní motivace!

Váš Vlastík Plamínek

www.brucektarot.cz

Pište mi sem.

P.S. Přišla řada dotazů, zda se ještě dá sehnat moje kniha „Když věštec nespí“. V běžných knihkupectvích už nikoliv (dotisk vyšel v roce 2011 a byl rozebrán), ale posledních několik desítek kousků máme v našem centru na Sokolovské 149 nebo zašleme na vyžádání poštou.

Související články

Další články