Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Krásná výstava nahých žen v přírodě: Proč ji zakázali?

Krásná výstava nahých žen v přírodě: Proč ji zakázali?
Zdroj: Mathilde Grafström
+ Další fotografie
Policie zakázala výstavu fotografií nahých žen, protože jsou příliš neslušné pro zobrazování na veřejnosti. Jedná se ale o umělecké dílo, a tak si to dánský fotograf nechce nechat líbit.

Fotograf Mathilde Grafström podal stížnost poté, co mu bylo zrušeno povolení na jeho výstavu. Výstava fotografií nahých žen, jejichž cílem je podpora pozitivního vnímání těla, byla ukončena policií proto, že jsou fotografie příliš neslušné. Fotky jsou prý urážlivé a lidé by je neměli vidět. Názor policie se ale neztotožňuje s názorem dánského fotografa

Na jeho fotografiích jsou nahé ženy v přírodě. Koupou se v jezeře, procházejí se v rákosí, pózují v lese nebo na kameni. Výstava s názvem Ženské krásy je zaměřena na vnímání lidského těla.

„Chci svoje fotografie ukazovat. Ať každý vidí mladé ženy, že jsou krásnější, než si myslí. Tím, že ukážeme ženu, jak je krásná, tím jí pomůžeme přijmout sebe sama,“ řekl fotograf pro dánskou TV 2. Jeho projekt Ženské krásy je především o boji proti negativnímu vnímání sebe sama. Všichni v sobě podle něj mají větší krásu, než si myslí.

„Musíme být ochotni pracovat s naším já a vyslechnout si všechny naše negativní přesvědčení o svém já,“ vysvětluje fotograf. Ten je pořád v šoku z toho, že v reklamách se objevují nahé ženy pořád, ale jeho výstava je prý šokující a obscénní.

Související články

Další články