Amber pocházela z anglického Sunderlandu. Okolo dvacítky začala mít gynekologické problémy. Krvácení mimo dobu, kdy měla menstruaci, a silné bolesti. A tak se vydala za doktorem. Ten ji sice prohlédl, ale odmítal ji pustit na testy rakoviny děložního čípku. Byla příliš mladá! To je celý absurdní důvod. Ve Velké Británii dělají cytologii až v době, když je dívkám více než 25 let.

„Prosila ho snad 20×,“ vzpomíná její bratr Josh (27). Jenomže nic. Tři roky poté se Amber rozhodla navštívit soukromou kliniku. Tam jí bohužel potvrdili rakovinu v pokročilém stádiu.

„Kdyby ji testovali včas, mohla se nemoc podchytit a začalo by se s léčbou. Nemuseli bychom ji takhle zbytečně ztratit,“ říká dále naštvaný bratr. Ten aktuálně pracuje na petici, která by zajistila snížení věku pro vyšetření.

Amber ještě stihla státnice na univerzitě a našla si práci. Do toho měla chemoterapie a ozařování. Rakovina se bohužel rozšířila do plic i hrtanu. Dívka podle informací deníku Metro zemřela 8. ledna 2017.

O její nemoci věděli jenom nejbližší. Odvážná Amber nechtěla, aby ji ostatní litovali. Užívala si proto života plnými doušky, dokud nepřišel smutný a úplně zbytečný konec.