Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Krásná mladá dívka (25) zemřela na rakovinu úplně zbytečně! Lékař ji totiž odmítl poslat na testy kvůli téhle hlouposti!

Amber Rose Cliff stihla dokončit aspoň školu.
Zdroj: Facebook
Rakovina je zákeřná nemoc a pro svoje oběti nemá slitování. Vybírá si mezi dospělými, starými, dětmi i mladými lidmi. Studentka Amber Rose Cliff měla bolesti a podezření, že něco není dobře. A tak vyrazila za gynekologem. Ten ji ale odmítl poslat na vyšetření, cytologii, které by rakovinu děložního čípku mohlo včas odhalit.

Amber pocházela z anglického Sunderlandu. Okolo dvacítky začala mít gynekologické problémy. Krvácení mimo dobu, kdy měla menstruaci, a silné bolesti. A tak se vydala za doktorem. Ten ji sice prohlédl, ale odmítal ji pustit na testy rakoviny děložního čípku. Byla příliš mladá! To je celý absurdní důvod. Ve Velké Británii dělají cytologii až v době, když je dívkám více než 25 let.

„Prosila ho snad 20×,“ vzpomíná její bratr Josh (27). Jenomže nic. Tři roky poté se Amber rozhodla navštívit soukromou kliniku. Tam jí bohužel potvrdili rakovinu v pokročilém stádiu.

„Kdyby ji testovali včas, mohla se nemoc podchytit a začalo by se s léčbou. Nemuseli bychom ji takhle zbytečně ztratit,“ říká dále naštvaný bratr. Ten aktuálně pracuje na petici, která by zajistila snížení věku pro vyšetření.

Amber ještě stihla státnice na univerzitě a našla si práci. Do toho měla chemoterapie a ozařování. Rakovina se bohužel rozšířila do plic i hrtanu. Dívka podle informací deníku Metro zemřela 8. ledna 2017.

O její nemoci věděli jenom nejbližší. Odvážná Amber nechtěla, aby ji ostatní litovali. Užívala si proto života plnými doušky, dokud nepřišel smutný a úplně zbytečný konec.

Související články

Další články