Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Královské selfie: Nevyhnula se jim ani britská panovnice, William zase stisknul spoušť namísto nervózní studentky

Moderní královská rodina.
Zdroj: Twitter

Selfie – nové slovo v českém slovníku, které se už nikdo neobtěžuje překládat a zůstane tak, jak je. Anglický novotvar označující fotku sebe sama, který se rozmohl hlavně po nástupu iPhonů, jenž umožňují pořídit svou fotku bez jakékoliv složitější operace, prostě se vám zrcadlově „otočí“ displej.

Sociální sítě jsou jich plné a selfie vytlačuje dosavadní styl fotografie – totiž že vás někdo zachytí v určitém okamžiku. Nemusíte čekat na někoho dalšího, kdo vás vyfotí u Mony Lisy, když narazíte na něco zajímavého, stačí jen vytáhnout z kapsy mobil a blejsknout se s událostí na pozadí – důkaz, že jste tam byli.

Naposledy význam selfie hodně proslavil Barack Obama, který se s Davidem Cameronem a dánskou premiérkou fotil na pohřbu Nelsona Mandely, teď se k nim přidala i královská rodina. Sice ještě nejsou tak daleko, aby veřejně ukazovali svoje vlastní, ale ochotně pózují na selfie fotkách jiným.

Ani královna se jim nebrání, až na to, že malá Jessica ještě neuměla zacházet se složitým mobilem, tak ji a královnu nakonec musela cvaknout maminka holčičky. To princ William jde rovnou na věc, Madison Lambe pózoval dokonce několikrát. Jeho fanynka byla tak nervózní z vévodovy přítomnosti, že spoušť musel stisknout on sám.

Související články

Další články