Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Královna charity i sexy milfka! Tereza Maxová slaví 46. narozeniny

+ Dalších 7 fotografií
Jedna z nejkrásnějších žen, které se kdy narodily v české kotlině, slaví 46. narozeniny. Tereza Maxová v sobě snoubí rafinovanost a smysl pro charitu.

Jedna z nejkrásnějších žen, které se kdy narodily v české kotlině, slaví 46. narozeniny. Tereza Maxová v sobě snoubí rafinovanost a smysl pro charitu.

Tereza Maxová se narodila 31. srpna 1971 v Pardubicích. Její maminka pracovala jako učitelka na základní škole, vyučovala chemii.

Tereza Maxová milovala sport a chtěla dělat atletiku. Jenže maminka pro ni viděla lepší možnosti.

V roce 1989 byla přijata na práva na Univerzitu Karlovu. To se ale už o slovo hlásila kariéra v modelingu. Práva Tereza Maxová nedokončila. Krátce před sametovou revolucí odjela do Paříže. Do velkého světa na zkušenou vyrazila s Evou Herzigovou. A dokázala se prosadit na jedničku.

Její tvář byla na titulce Vogue nebo Elle. Pracovala pro Dior, Chanel, Gucci, Yves Saint-Laurent nebo pro Pradu.

V roce 2000 se provdala za tenistu Frederika Fetterleina. Výsledkem manželství, které se později rozpadlo, je syn Tobias Joshua. V současné době žije v Monaku s tureckým podnikatelem Burakem Oymenem. V roce 2016 se za něj provdala. Narodila se jim dcera Mína.

V roce 1997 založila Nadaci Terezy Maxové. Za svou činnost k roku 2013 přerozdělila a utratila okolo 220 milionů korun. Tereza pendluje mezi Monakem a Prahou. Mezi její blízké přátele patří herec Jiří Bartoška nebo tenista Radek Štěpánek.

Související články

Další články