Tohle není vtip! Nebo možná jo, ale kdo se v tom má pořád vyznat? Zdeněk Macura (39), který se před rokem vyskytl a od té doby je středobodem jeho vesmíru jistá adresa v Uhříněvsi, se stylizoval do krále, který vyhlašuje válku všem agresorům.

Macura ve videu přijíždí na koni, což samo o sobě působí dost komicky, protože softwarový inženýr očividně seděl v sedle tak maximálně animovaného koně v nějaké strategické hře. Na trůnu stlučeném z jeho tolik oblíbených europalet (z nich Zdenda stlouká i azylové kůlničky pro týrané ženy) promlouvá k obyvatelstvu, které jaksi chybí.

Zdeněk kroutí hlavou do všech světových stran, jakoby před ním stálo publikum, co se vejde do O2 Areny. Kromě kameramana s třesoucí se rukou ale na místě zřejmě nebyl nikdo další. Macura tvrdí, že mu jde o boj proti násilí všeobecně, a neustále při sobě nosí informační letáky, kterých se pod královský hermelín jistě vejde mnoho, ale jeho hlavním terčem nadále zůstává Iveta Bartošová (47). Macura se snaží pokaždé dostat tam, kde Iveta vystupuje, a je mu jedno, že u toho dostane pořádnou nakládačku nebo že si veřejnost všimne jeho kudrlin a špinavých kalhot.

Nakonec celý svůj proslov z YouTube stáhl a video není dostupné. Že by se dostavila morální kocovina?