Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

KRÁL TANTRY údajně znásilnil několik Češek. Ženy popsaly, co jim na lehátku udělal

Zdroj: Facebook
+ Další 4 fotografie
podivné praktiky
Richard Vojík (42) je jeden z nejznámějších propagátorů tantry v České republice. Na kurzech intimity učí jednotlivce i páry. Deník Právo nyní přišel s tvrzením, že Vojík měl své klientky zneužívat. Podle některých žen, které se pohybují v jeho blízkosti, guru jen využívá slabosti něžného pohlaví k sexuálnímu uspokojení.

Učitel a terapeut Richard Vojtík je postava známá, alespoň co se oblasti tantrického učení týká. Podle některých jeho studentek a klientek je to obyčejný sexuální predátor. Deník Právo získal svědectví oběti, která měla být během sezení znásilněna. Ozývají se ale údajně i další ženy.

„Přestože se případem před nedávnem zabývali policisté z Prahy 3, potom, co jedna z žen na Vojíka podala trestní oznámení, případ odložili s tím, že se nejedná o trestný čin ani přestupek,“ píše deník Právo.

Žena, která měla být Vojíkem znásilněna, navštěvovala kurzy tantry rok, než mělo dojít před čtyřmi lety k sexu v salonu na pražských Vinohradech. „Začal říkat, že si s některými ženami vyměňuje energii sexem. Mluvil o posvátném sexu. Ty ženy nazývá posvátnými děvkami. Pak mě chytil za ruce a řekl ‚povídej‘. Pak si jen vzpomínám, že mě položil na lehátko. Probrala jsem se svlečená až ve chvíli, kdy byl ve mně a souložil. Nechápala jsem, co se děje. Když skončil, zeptal se, jestli beru prášky. Uvědomila jsem si, že nemá ani ochranu,“ vypověděla žena pro deník.

Soulož měla zaslechnout asistentka, která v salonu v tu dobu pracovala.

Tantrické kurzy vede Vojík s Denisou Říha Palečkovou, která byla dříve jeho životní partnerkou. Oba pracují s lidskou sexualitou a dokáží uvolnit tělo a mysl, z čehož se žena může ve finále cítit jako v transu, a proto dělá věci, které by normálně nedělala. Podobného u žen využíval i guru Jára, který byl uznán vinným a dostal za znásilnění 5,5 roku.

Vojík se tantře, resp. sexuologické práci s tělem učil od Američana Josepha Kramera, který tento směr založil. Kramera za poslední dva roky kontaktovalo osm žen, které hovořily o tom, jak nevhodně se guru Richard chová.

„Tři použily slovo znásilnění, aby popsaly to, co jim Richard udělal. Dvě to nazvaly pohlavním stykem bez souhlasu, což je definice znásilnění. Tři další mluvily o sexuálních útocích,“ řekl deníku Právo Kramer.

Redakce eXtra.cz Richarda Vojíka kontaktovala a poprosila ho o vyjádření. Prozatím ale nereagoval.

Související články

Další články