Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Král tantry Richard Vojík si i podruhé může oddychnout, policie případ odložila

Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
KAUZA
Mnozí mají v živé paměti kauzu, kdy nejznámější český učitel tantry Richard Vojík původně čelil obvinění ze znásilnění a sexuálního nátlaku. Případ má nový verdikt. Policie ho v polovině října po téměř ročním prověřování odložila.

Žalobce v Pelhřimově, kam se spis před prázdninami přesunul, zrušil Vojíkovo stíhání. Advokát údajně poškozených žen proti rozhodnutí policie podal stížnost. Nyní tak má případ opět na stole původní dozorující žalobkyně Iva Brücklerová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 3. "Policejnímu orgánu nezbývá než věc odložit a plně se ztotožnit a respektovat právní názor jak státního zástupce Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 3, tak státního zástupce Okresního státního zastupitelství v Pelhřimově," stojí v usnesení policie z 18. října. O případu informoval portál Novinky.cz.

Dále spis obsahuje zápisy policistů ve smyslu, že i přes veškerou snahu zdokumentovat Vojíkovu možnou trestnou činnost již nejsou schopni zajistit další důkazy, které by dokázaly naplnit všechny znaky trestného činu.

„Proti usnesení policejního orgánu jsme podali blanketní stížnost. Jsme přesvědčeni, že důkazů je značné množství, a v důsledku toho by podle nás mělo trestní stíhání pokračovat,“ sdělil portálu David Oplatek, advokát žen, které měl Vojík sexuálně zneužít.

Během ročního prověřování policie Vojíka obvinila dvakrát. I napodruhé byl Vojík se stížností proti zahájení stíhání úspěšný. Žalobce Karel Majer stíhání 30. července zrušil.

Související články

Další články