Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Krainová se už definitivně zbláznila. Prohlásila se za múzu slavného návrháře. Co všechno řekla? A víte, jak to asi opravdu bylo?

Zdroj: archiv

Potom, co už Simona Krainová (41) patří roky do modelkovského důchodu, se snaží intenzivně pracovat na svém PR, což naprosto chápeme a schvalujeme. Nicméně občas se vytasí s historkami, ze kterých jsou omámené maximálně její fanynky na Facebooku a lidé z branže se při jejich zmínce potutelně smějí, protože vědí, jak to doopravdy se Simonou bylo, je a bude.

Asi jednou z nejslavnějších historek je ta, kterak byla Síma múzou návrháře Yvese Saint-Laurenta. Momentálně do kin přichází film o tomto návrháři a při této příležitosti si veřejnoprávní televize Krainovou pozvala do ranního zpravodajského bloku, kde Síma vyprávěla o svých zážitcích s tímto slovutným umělcem. "Určitě jsem nebyla jeho hlavní múzou, ale bylo příjemné s ním spolupracovat," řekla Krainová ve Studiu 6. Ano, Simona určitě nebyla jeho hlavní múzou, možná ani nebyla žádnou múzou, protože múza návrháře inspiruje, ten ji pak angažuje ve svých kampaních, většinou jde o jednu zajímavou ženu, díky které umělec tvoří. Krainová se pouze vyskytla v určitou dobu v Paříži, a tak jako jedna z řadových modelek předváděla jeho kolekce a je nanejvýš pravděpodobné, že se s Mistrem setkala jen jednou.

"Vybral si mě jako jednu z nejlepších modelek, šil na mě různé kolekce," dozvěděli jsme se z televize. Ano, ještě předtím, než vejdou modelky na molo, tak se samozřejmě dělá tzv. fitting, jak bude daný model sedět, a pokud je návrhář profík, nesmí u ničeho chybět a poctivě kontroluje, aby všechno bylo perfektní.

"Byla jsem překvapená, když mi říkal, že mám krásné paže a nohy," prohlásila modelka před kamerami. Jenže nám je jasné, že každý návrhář je tak trochu úchyl a lichotit modelkám je zkrátka takový úzus. "Jsi boží, vypadáš v tom fantasticky, kotě" a spoustu dalších frází slyšíte nejen od samotného stvořitele oblečení, ale i od fotografů nebo vizážistů.

Simona zkrátka byla jednou z mnoha, ale u nás v Česku se každá maličkost počítá, navíc když z takové příležitosti vznikne i fotografie, která je jednou z mála důkazů "francouzské" kariéry modelky, která ale existuje spíše v jejích představách, než že by k ní doopravdy došlo.

Související články

Další články