Nemůžete spát a tři hodiny koukáte do zdi. Modlíte se, abyste už konečně usnuli. Ručička na vašem budíku se pořád pohybuje a vy si říkáte, že se vyspíte tak čtyři hodiny, a to ještě, když budete mít štěstí, že vůbec usnete. A ráno budete totálně rozsekaní. Jestli vás tento problém trápí častěji, měli byste vyzkoušet marihuanu.

Marihuana vám totiž pravděpodobně pomůže usnout. Existují dvě odrůdy této rostliny – sativa a indica. Indica je typ marihuany přesně na spaní. Jste díky ní unavení, je uklidňující. Najednou nad ničím nepřemýšlíte a je vám prostě fajn. Sativa vás naopak povzbudí, když vám docházejí síly. Je dobrá, když se chystáte do společnosti. Tu byste na noc hulit opravdu neměli.

Když si zahulíte marihuanu, konopí se dostane do receptorů, které máte v mozku a omezí jeho reakce na minimum. To je důvod, proč vás marihuana tak uklidní, že usnete. Úzkost a stres budou ihned pryč. Nebudete prostě nad ničím přemýšlet.

Kouření marihuany před spánkem má ale svoje výhody i nevýhody. Pokud kouříte marihuanu pravidelně, nebude to na vás tak fungovat. Mozek je totiž na konopí zvyklý. Jaká fáze spánku je ale tou nejdůležitější? Vědci se nemůžou shodnout na tom, jestli je to fáze 3 nebo 4. Jejich názory se rozcházejí. Pro některé je to stupeň 4 – jedná se totiž o REM spánek. Je to regenerační fáze pro váš spánek, to znamená ta nejdůležitější.

Podle jiných vědců je zase spánek 3 nejcitlivější na konopí. Je to totiž spánek hluboký, tato fáze osvěží vaše tělo a ráno se budete cítit o hodně lépe. Fáze 4 REM zase refrešuje váš mozek. Jak to tedy doopravdy je, musíte vyzkoušet sami na sobě.

Dát si marihuanu před spaním má ale i svá rizika. „Užívání konopí před spaním je trochu riskantnější, než by se mohlo zdát,“ říká doktor Harold Urschel z drogového centra z Texasu. „Je to docela na hraně,“ dodává. Tím, že si před spaním zahulíte trávu, zasahujete do vašeho spánku i snů. Nemusí se vám pak žádné sny zdát. A co hůř, můžete mít i noční můry.

Pokud jste před spaním užívali marihuanu po delší dobu každý den, může to zase naopak zapříčinit nespavost. Marihuana také na člověka působí odlišně. Jinak se bude spát mladé hubené ženě nebo mohutnému staršímu chlapovi. Tak je jen na vás, jestli marihuanu před spánkem vyzkoušíte. Podle odborníků možná usnete a vaše tělo se bude cítit lépe, vaše mysl ale bude upadat a můžete mít i psychické problémy a ztratit všechny sny.