V minulosti jsme uveřejnili fotku, která šokovala celé Dánsko. Dánský bavič Torben Chris na svůj Facebook umístil fotografie, na kterých se koupe se svou dcerou.

Oba jsou nazí a mnoho lidí na to reaguje hodně špatně. Nahý otec a nahá dcera? Prý to ukazuje na pedofilní sklony, zuří polovina diskutujících. Druhá půlka Dánů zachovala chladnou hlavu a nevidí nic divného na tom, když se táta koupe s dcerou.

Češi a čtenáři eXtra.cz reagovali na fotku s klidem. Prý je to také normální, že rodiče koupou své děti.

Co k tématu říká psycholog? U malých dětí je to prý v pohodě. Ale čím jsou větší, tím je to nebezpečnější. „Tolerovatelné je to u dětí maximálně do šesti let, koupat se s desetiletým dítětem už je nepřijatelné. Velký problém je to u dětí, které se blíží pubertě,“ uvedl psycholog Jeroným Klimeš.

Pokud ve vás vyvolává koupání s vlastními dětmi příjemné pocity, tak jste zakuklený zvrhlík a zaděláváte si na pořádný malér. „Jakmile rodič sám u sebe pocítí, že to v něm vyvolává nějaké erotické vzrušení, třeba erekci, tak by s tím měl okamžitě přestat. Ti, u kterých to vyvolává jakékoli erotické vzrušení se od toho musí držet daleko jako alkoholik od flašky,“ doplnil uznávaný psycholog Klimeš.