Tak takhle nějak mohou vypadat problémy lidí, kteří mají příliš velké domy na to, aby stihli obývat pravidelně všechny místnosti a nenechali třeba jednu zahálet víc jak půl roku.

To je případ jedné ženy z anglického Winchesteru, která ve svém pětiložnicovém domě neotevřela pokoj pro hosty sedm měsíců, dokud nepřijel na návštěvu její syn. Žena, jež bydlí v domě sama, jej tam ani neubytovala a dveře do ložnice by tak pořád zůstaly zavřené, kdyby si tam syn nemusel dojít pro věci zapomenuté z poslední návštěvy.

Tam na šokovanou majitelku čekalo hnízdo o počtu přes pět tisíc vos, které sežraly nejen peřiny a povlečení, ale prohryzaly se dokonce i matrací.

„Dělám tuhle práci už přes dvacet let a nikdy jsem nic takového neviděl,“ svěřil se pak deníku Mirror John Birkett (45), expert na hubení škůdců, kterého si nejmenovaná žena z Winchesteru na tuhle pohromu zavolala.

„Bylo mi to dost líto je zlikvidovat, ale klientka je už postarší dáma a byla velice vyděšená. Tak jsem to aspoň vyfotil. Musel jsem ale zavolat kolegu, sám bych to celé nezničil, podle mého odhadu to bylo hnízdo o síle pěti tisíc vos.“