Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Konečně pořádný vynález: Geniální studentka vymyslela nabíječku, která vám nabije mobil za 20 sekund

Konec kupování dvou nabíječek a tříhodinové čekání na nabití.

Je jí teprve osmnáct let, ale už teď jí nabízejí práci snů, a dokonce i šéfové z Googlu přemýšlejí, jak tuhle teenagerku zaměstnat, aby jim poskytla svůj vynález.

Eesha Khare z Kalifornie se nedávno účastnila vědecké a technické soutěže pro mladé chytré mozky a její nápad superrychlé nabíječky ohromil odborný svět. Jak to vlastně funguje, je celkem složité, ale základ je v použité nanotechnologii. A vtip vynálezu tkví v tom, že komunikační giganti se o to snaží už léta.

Superrychlá nabíječka vám plně zprovozní mobil do 20 sekund a vydrží až deset tisíc nabití. Společnost Google si na Eeshu a její chytrou hlavu už brousí zuby a spolu vymýšlejí, jak změní celý technický svět. Supernabíječka se totiž nehodí jen pro mobily, ale použitý postup se dá využít i pro elektromobily a všechno, co potřebuje elektřinu.

Teď už je na Eeshe, za kolik svůj vynález a jestli vůbec prodá. Milion korun z výhry v soutěži jako startovné do života je slušný začátek.

Mohlo by vás zajímat

Další články