Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Konec Evropy i křesťanství. Vyhladí nás muslimové, tvrdí rakouský kardinál

Muslimové chtějí vymýtit křesťanství ze starého kontinentu a dobýt
Evropu.
Muslimové, kteří pronikají do Evropy, mají jasný plán - celou ji vyhladit. Žádné křesťanství, jen islám. Varoval před tím rakouský kardinál Christoph Schönborn, který poprosil Boha o smilování nad Evropou.

Muslimové chtějí vymýtit křesťanství ze starého kontinentu a dobýt Evropu. Tyto výroky směrem k muslimům pronesl v neděli rakouský kardinál Christoph Schönborn při příležitosti svátku Jména Panny Marie, kdy si evropští křesťané připomínali už 333. výročí vítězství nad Osmanskou říší.

„Přijde dobytí Evropy islámem? Mnoho muslimů po tom touží a říká, že s Evropou je konec,“ řekl Schönborn, podle kterého hrozí nebezpečí, že zanikne naše křesťanské dědictví. Podle něj už Evropa utrpěla velké ztráty. Jak ekonomické, tak lidské a náboženské. Rakouský kardinál podle serveru Local poprosil Boha o smilování se nad Evropou.

Před 333. lety se totiž při bitvě u Vídně střetla křesťanská vojska Svaté ligy s armádou Osmanské říše. 10 tisíc vojáků Osmanské říše bylo po dvou dnech odraženo.

V současné době jsou vztahy Rakouska a Turecka velmi špatné. Rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz řekl, že bude bojkotovat jakýkoliv posun v jednání o vstupu Turecka do Evropské unie. Zřejmě s ním souhlasí i rakouský kancléř Christian Kern, podle kterého jsou přístupová jednání v současnosti jen fikcí.

Ankara obvinila Rakousko z islamofobie v Evropě a hned vše konzultovala se svým velvyslancem v Rakousku.

Mohlo by vás zajímat

Další články