Muslimové chtějí vymýtit křesťanství ze starého kontinentu a dobýt Evropu. Tyto výroky směrem k muslimům pronesl v neděli rakouský kardinál Christoph Schönborn při příležitosti svátku Jména Panny Marie, kdy si evropští křesťané připomínali už 333. výročí vítězství nad Osmanskou říší.

„Přijde dobytí Evropy islámem? Mnoho muslimů po tom touží a říká, že s Evropou je konec,“ řekl Schönborn, podle kterého hrozí nebezpečí, že zanikne naše křesťanské dědictví. Podle něj už Evropa utrpěla velké ztráty. Jak ekonomické, tak lidské a náboženské. Rakouský kardinál podle serveru Local poprosil Boha o smilování se nad Evropou.

Před 333. lety se totiž při bitvě u Vídně střetla křesťanská vojska Svaté ligy s armádou Osmanské říše. 10 tisíc vojáků Osmanské říše bylo po dvou dnech odraženo.

V současné době jsou vztahy Rakouska a Turecka velmi špatné. Rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz řekl, že bude bojkotovat jakýkoliv posun v jednání o vstupu Turecka do Evropské unie. Zřejmě s ním souhlasí i rakouský kancléř Christian Kern, podle kterého jsou přístupová jednání v současnosti jen fikcí.

Ankara obvinila Rakousko z islamofobie v Evropě a hned vše konzultovala se svým velvyslancem v Rakousku.