Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Komunistou z donucení: Andrej Babiš se doznal ke své minulosti, hádejte, kdo může za jeho vstup do strany?

Andrej Babiš by rád se svým hnutím Ano trhnul letošní volby.
Zdroj: Dalibor Glück / MAFRA /Profimedia.cz

Nemůžeme říct, že by si slovenský potravinový král, majitel Agrofertu, majitel Mladé Fronty a brzy majitel určitě i České televize a Českého rozhlasu 3 – Vltavy, majitel Hradu a majitel Zemana i s jeho Hradní stráží nevedl svou politickou kampaň odpovědně.

Andrej Babiš (59) a JeštěNěkdo na nás civí z každého rohu na volebním billboardu, Babiš prodává zmrzlinu, Babiš rozdává preclíky, Babiš prodává kuřata, Babiš jezdí po republice a mluví s lidmi, Babiš denně něco píše na Twitter, Babiš chce, abychom se prostě měli líp.

Pro pravicové voliče unavené a otrávené zkorumpovanou stranou plnou dacanů, která se maskuje za ODS, je to trochu úlevná náhrada. V TOPce vadí Kalousek, v ODS všichni a Věci veřejné by snad volil jen někdo po deseti lobotomiích a diagnóze od doktora Chocholouška.

Babišova charismatická tvář působí důvěryhodně a miliardář, který má víc peněz než tisíc Rytmusů dohromady, má hodně našlápnuto, už skoro nikdo nepochybuje, že za pár týdnů o něm budeme psát jako o panu poslanci nebo snad dokonce panu ministrovi.

Kupodivu největší podporu má mezi mladými, kteří se kdysi zbláznili do Jeho Jasnosti Schwarzenberga, a vidí v něm slib nových začátků. Ale právě tahle sorta lidí se těžko smiřuje s kaňkami na vysvědčení života, jako je například členství v komunistické straně.

Vzhledem k tomu, že je Babišovi skoro šedesát let, je asi celkem logické, že skládal pionýrskou přísahu a na schůze Svazu mládeže chodil v modrých trenkách a s jarmilkami na provázku. Ono totiž je celkem obtížné zakopnout o někoho, komu je vůbec nad padesát let a nemohl si dovolit nebýt zkádrován.

Andreji Babišovi na nedávném předvolebním mítinku vytkli jeho komunistickou minulost a Babiš se bránil tím, že ho ke vstupu do strany donutila jeho vlastní matka, která měla starost o synovu budoucnost a uplatnění ve společnosti: „Byla to chyba. Byl jsem člen strany, ale donutila mě k tomu máma. Ta dělala vše pro to, abych se tam dostal kvůli kariéře,“ říká Andrej na mítinku.

Tak nezbývá než doufat, že už je Andrej velký kluk a nemusí maminku Babišovou poslouchat na slovo pod výhrůžkou deseti dvaceti na zadek.

Související články

Další články