Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Komentář: První redakce na vystřílení v téhle zemi by bylo eXtra.cz, zní internetem

Zdroj: facebook.com
+ Další fotografie

Jsme nejkontroverznější redakce v téhle zemi. A velmi dobře to o sobě víme.

Nejsme Charlie Hebdo, ale pokud by se střílelo v této zemi, bylo by to prý u nás.

Po tom, co nám dnes popravili deset zahraničních kolegů z francouzského týdeníku Charlie Hebdo, přišlo pro naši redakci nevyhnutelné.

Začaly padat otázky. Pokud by se někdo v České republice rozhodl pro stejný čin, do které redakce by nejpravděpodobněji zamířil?

Jaké překvapení, že se internet shoduje na slově eXtra.cz.

Víte, milí čtenáři, novinařina se dá dělat jen dvěma způsoby. Dobře, nebo špatně. A jaké je měřítko toho, že se dělá špatně? No jednoduché, nikdo vás nečte, nikoho nezajímáte, nikdo o vás nemluví.

Opakem toho je novinařina, jejíž výstupy jsou naprosto nepřehlédnutelné. Taková, která burcuje lidi k činům i diskuzím. Prostě ta, co nezapadne.

Můžeme být pro vás banda hloupých a zakomplexovaných blbců, jak nám rádi píšete pod články, ale přesto nás čtete! Celá země sem chodí, aby si mohla přečíst věci, které jsou kontroverzní. A následně na nás nadávat.

Někteří z nás jsou známější, profláknutější, jiní méně. Ale dohromady jsme různorodá skupina jednotlivců, kteří tvoří kontroverzní tým.

A kontroverze bylo to, proč museli umírat novináři ve Francii Dívali se na věci jiným pohledem. Určitou skupinu lidí bavili a někdo je rád neměl a neuznával. Tak to ostatně chodí.

Vzkazujete nám, že jsme první v pořadí. Možná ano. Za to, že se nebojíme psát věci tak, jak jsou. Nepochlebujeme. Nemáme to zapotřebí.

Deset francouzských publicistů zemřelo, protože se nebáli psát to, co si myslí.

Bránili svobodu slova. A my jsme v tom s nimi.

Související články

Další články