Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Kerndlová umí překvapit: Prasklo na ni, že vlastní elektrárnu! Víme kde!

Tereza si u dálnice D1 pořídila elektrárničku.
Zdroj: Profimedia.cz, Herminapress

Až pojedete po dálnici D1 okolo Větrného Jeníkova, což je její nejvýše položený bod, vzpomeňte si, že tady jste na území Terezy Kerndlové (26). Přímo v katastru obce totiž má solární elektrárnu firma Temiré, s.r.o., což je společnost vlastněná právě zpěvačkou, její matkou a partneromanažerem Reném Mayerem (42).

Nejde přitom o žádnou pidistříšku s jedním panelem. Elektrárna podle registru provozovatelů fotovoltaických elektráren generuje výkon skoro tři čtvrtě megawattu, což není rozhodně málo.

Na podobnou stavbu potřeboval v době největšího boomu investor cca 50 milionů korun, ale reálně stačilo tak 15 + úvěr, což byla nejvýhodnější forma investice, která se, byli-li jste rychlí, mohla v budoucnu zhodnotit až sedmkrát.

Z Mayera a Kerndlové jsme páčili informace, ale v této složité době, ve které se o lidech investujících do solární energie mluví jako o spekulantech a div ne jako podvodnících, jsme z nich nedostali prakticky nic. „Bez komentáře,“ řekl nám René a „off record“ dodal, že Terezka se vyjadřuje jen k věcem ohledně muziky a určitě ne k podnikání.

Související články

Další články