Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Když je ze hry vyšachován vítěz voleb: To, co se stalo v Brně, zažívá i Kladno. Tady to ale Babiše nebolí

Když je ze hry vyšachován vítěz voleb: To, co se stalo v Brně, zažívá i Kladno. Tady to ale Babiše nebolí
Zdroj: eXtra.cz
Andrej Babiš se zlobí. V Brně byl vyšachován vítěz voleb a hnutí ANO míří do opozice. Další strany se v Brně dohodly, že koalici dokáží sestavit bez ANO. A Babiš zuří. To samé se ale stalo na Kladně. Tam byl také vyšachován vítěz. A podílelo se na tom právě hnutí ANO.

Komunální politika umí být kouzelná. Nestačí jen vyhrát volby. Důležité je naplnit koaliční potenciál. Když to neuděláte, můžete skončit v opozici. Přesně to se stalo v Brně. ANO zvítězilo a Petr Vokřál se těšil na post primátora.

Jenže na velké koalici se dohodli zástupci ODS, lidovců, ČSSD a Pirátů. ANO je vyšachováno ze hry a Babiš je pořádně naštvaný - psali jsme zde

Analogická situace je na Kladně. Tam se ale Babiš může smát. Tam o podrazu mluví jiní.

Co se tam stalo? Na Kladně volby vyhrála místní Volba pro Kladno, dosavadnímu primátorovi Milanu Volfovi chyběly čtyři mandáty k absolutní většině. Jenže také nedošlo k sestavení koalice pod taktovkou vítěze.

Poražené strany se dohodly, že to zkusí spolu. Koalici tak na Kladně tvoří ODS, seskupení Kladeňáci, hnutí ANO a dokonce SPD. A vítězná Volba pro Kladno může plakat. Kladenské ANO tak udělalo přesně to samé, co se nelíbí brněnskému ANO – budou vládnout bez vítěze voleb, protože koaliční potenciál na to mají.

Související články

Další články