Tajné služby o něm vědí, že se vrátil ze Sýrie, kde bojoval po boku vrahů z Islámského státu. Přesto si Ajúb Chazzání užíval svobody, cestoval si po Evropě a plánoval masakr.

Dělal to tajným službám přímo pod nosem. Agenti se na jeho konání dívali tak dlouho, až se rozhodli, že Chazzání vlastně není nebezpečný. Místo toho, aby ho agenti a pak soudy zašili do kriminálu, tak se rozhodli, že vlastně už nebezpečný není.

Evropa je pomalá a neumí se rozhodovat. Než něco projde schvalovacím procesem byrokratů, tak to trvá hodně dlouho. Mezitím si můžete opatřit kalašnikov a plánovat krvavý džihád.

Evropa je neschopná a slabá a pro radikální islamisty je snadným cílem.

V Evropě by měl platit zákon, že kdokoliv bojuje po boku IS, patří automaticky do kriminálu. A ne že se bude potulovat vesele od Londýna do Prahy, z Prahy do Bruselu a pak třeba do Říma. A tajné služby ho budou jen sledovat jak rybičku v akvárku a modlit se, že se z něho nestane dravá piraňa.

Dokud tento zákon v Evropě nebude, budeme snadným terčem džihádistů. Dokud nezačnou nabíjet svůj kalašnikov, tak prostě vědí, že je na ně celá ta partička kolem Bruselu fakt krátká.