Její jméno neumí nikdo pořádně vyslovit a minulý rok o ní ještě nikdo pořádně neslyšel. Přesto je podle časopisu People herečka Lupita Nyong'o nejkrás­nější ženou roku!

Časopis People každý rok jmenuje nejkrásnější muže a ženy na světě a jejich výběr častokrát vyvolává kontroverze. Tentokrát tomu nebude nejspíš jinak. Není to sice první Afroameričanka, která by toto ocenění získala (před ní byla nejkrásnější ženou roku označena Halle Berry nebo Beyoncé), ale rozhodně patří k nejmladším a nejméně známým.

Vlastně pokud nejste filmovými fanoušky a nevíte, že se objevila ve snímku 12 let v řetězech, což byla její první velká role, za kterou byla oceněna několika filmovými cenami, možná jste o ní zatím vůbec neslyšeli.

Za svou roli ve 12 let v řetězech dokonce dostala Oscara, pány určitě potěší, že se tam objevila také nahá, ale ne zrovna v lichotivé situaci – buďto je znásilňovaná, nebo bičovaná.

Mezi dalšími oceněnými je například zpěvačka Pink nebo současná přítelkyně Johnnyho Deppa a otevřená bisexuálka Amber Heard.