Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Kde se žije v Čechách nejlépe? Nový žebříček překvapí nejen všechny Pražáky!

Netřeba asi dodávat, že turisté opěvují především naši metropoli.
Zdroj: Archiv
+ Další fotografie
Změny v žebříčku měřícím kvalitu života na Zemi přinesly zvrat i do zavedených pořádků v České republice! Dlouhodobé prvenství Prahy totiž skončilo. Kdo ji vystřídal na špici?

Tahle informace potěší asi všechny Moravany. Českým vítězem se totiž stalo Brno! Dle statistických údajů společnosti Numbeo je to 40. město s nejvyšší kvalitou života na světě

Až za moravskou metropolí je tak například Tokio (44.), Chicago (45.), řecké Thessaloniki (46.) či španělské metropole Barcelona (49.) a Madrid (50.).

Praha je v žebříčku až na 53. místě.

Naše hlavní město za sebou nechalo například Lisabon (54.) či Los Angeles (59.), takže špatně na tom určitě není. Ztráta prvenství v rámci České republiky ale určitě zabolí.

Pořadí se vypočítává na základě sedmi různých indexů. Mezi ty patří například kupní síla, úroveň bezpečnosti, čistoty ovzduší či zdravotnictví, ale také cena nemovitostí či čas strávený v zácpě Dle těchto kritérií vede dlouhodobě švýcarský Curych, který následuje australská Canberra a pomyslné stupně vítězů uzavírá kanadská Ottawa

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy