Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Kde se žije v Čechách nejlépe? Nový žebříček překvapí nejen všechny Pražáky!

Praha byla poprvé poražena.
+ Další 2 fotografie
Změny v žebříčku měřícím kvalitu života na Zemi přinesly zvrat i do zavedených pořádků v České republice! Dlouhodobé prvenství Prahy totiž skončilo. Kdo ji vystřídal na špici?

Tahle informace potěší asi všechny Moravany. Českým vítězem se totiž stalo Brno! Dle statistických údajů společnosti Numbeo je to 40. město s nejvyšší kvalitou života na světě.

Až za moravskou metropolí je tak například Tokio (44.), Chicago (45.), řecké Thessaloniki (46.) či španělské metropole Barcelona (49.) a Madrid (50.).

Praha je v žebříčku až na 53. místě.

Naše hlavní město za sebou nechalo například Lisabon (54.) či Los Angeles (59.), takže špatně na tom určitě není. Ztráta prvenství v rámci České republiky ale určitě zabolí.

Pořadí se vypočítává na základě sedmi různých indexů. Mezi ty patří například kupní síla, úroveň bezpečnosti, čistoty ovzduší či zdravotnictví, ale také cena nemovitostí či čas strávený v zácpě. Dle těchto kritérií vede dlouhodobě švýcarský Curych, který následuje australská Canberra a pomyslné stupně vítězů uzavírá kanadská Ottawa.

Mohlo by vás zajímat

Další články