Česká republika je svědkem nevídaného sporu. Brněnský radní Svatopluk Bartík na svém Facebooku uvedl, že prezident má rakovinu a do sedmi měsíců zemře – článek najdete ZDE.

Hradní mluvčí tato slova označil za lživá. Ve středu Jiří Ovčáček oznámil, že prezident se bude bránit. „Ve věci lživých tvrzení S. Bartíka bylo dnes podáno prostřednictvím právního zástupce pana prezidenta trestní oznámení pro podezření z trestného činu pomluvy, dále pak žaloba na ochranu osobnosti a návrh na předběžné opatření soudu, aby S. Bartík informace stáhl a dále je nerozšiřoval,“ uvedl Ovčáček.

Bartík zveřejnil velmi závažné informace. A uvedl, že za nimi stojí. Prý je to neoddiskutovatelný fakt a soudu se nebojí. Prý své tvrzení může dokázat. Uvidíme, zda celá věc skončí před soudem.

„Současný zdravotní stav pana prezidenta po kontrolních, klinických i laboratorních vyšetřeních v žádném případě nepotvrzuje lživé informace o jeho vážném zdravotním stavu,“ uvedl Zemanův ošetřující lékař Miloslav Kalaš.

Bartík tvrdí, že Zeman má rakovinu. Kalaš tvrdí, že to není pravda. Celý spor bude muset rozhodnout soud, pokud jedna ze stran nevycouvá. Pak by na řadu přišlo zřejmě nezávislé vyšetřování různých znalců.