Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

KAUZA KUŘIM: Ombudsmanka Anna Šabatová obešla zákon a BESTIÁLNÍ MUČENÍ MOHLO POKRAČOVAT

Je to velmi smutné, ale tragickou roli v kauze Kuřim má také Anna Šabatová. Celé mučení mohlo skončit mnohem dříve. To by ale Šabatová nesměla obcházet zákon.

Mučení Ondry a Jakuba v kuřimské kauze šokovalo Česko. Ještě mnohem horší je role Barbory Škrlové. A nejhorší je, že celý proces opakovaného mučení a týrání mohla zastavit Anna Šabatová. Její role v děsivém případu je stále podivná.

Šabatová pracovala tehdy jako zástupkyně ombudsmana. Tehdy za ní přišla Kateřina Mauerová a ptala se, jak legalizovat pobyt třináctileté holčičky Aničky, kterou u sebe měla Klára Mauerová.

Jak už víte, tak třináctiletá holčička Anička byla ve skutečnosti dospělá žena Barbora Škrlová. Sektáři a tyrani si s ní užívali orgií. Klára a Kateřina Mauerovy chtěly, aby Šabatová vymyslela způsob, jak legalizují její pobyt u sebe doma.

Šabatová měla celou věc ohlásit. Není přeci možné, aby někdo tvrdil, že našel dítě bez dokladů a chce si ho doma nechat. Šabatová ale nic neohlásila. Naopak hledala cesty, jak Mauerovým jejich sen splnit. Prý k tomu měla dobré morální důvody.

Kdyby tehdy šla na úřady s tím, že Mauerová objevila třináctileté dítě, mohla se celá nechutná kauza ukončit dřív. Jenže Šabatová to neudělala a týrání Jakuba a Ondry dál pokračovalo.

Šabatová pak tvrdila, že ji Mauerová obelhala. Že to myslela dobře a chtěla zoufalé Mauerové jen pomoci...

Související články

Další články