Stejný prsten na ruce, stejná zavinovačka a v ní budoucí král, stejné nejsledovanější dveře na světě nemocnice Panny Marie a nakonec i stejné puntíkované šaty. Akorát že jedny byly zelené a druhé jsou teď modré.

Obě fotografie dělí 31 let. Kate Middleton a princ William dnes okolo 20.15 SELČ ukázali své Baby Cambridge a zároveň vzdali tichý hold Williamově matce, Lady Dianě. Ta se bohužel a ke smutku mnoha Britů této obrovské radosti nedožila.

Oba mladí manželé na ni ale rozhodně nezapomínají, a nejen proto, že Anglie svou královnu lidských srdcí milovala. Kate ji připomíná skoro ve všem a ostrovní království v ní hledá svou náhradu za zemřelou princeznu. I nejspíš kvůli tomu si dnes Kate na představení svého potomka, budoucího následníka trůnu, oblékla téměř totožné šaty.

Pamětníkům narození prince Williama se musely ihned vedrat slzy do očí nejen proto, že historie se opakuje. Hlavně však prostá dívka z lidu Catherine nezapomíná, že nebýt Williamovy matky, nikdy by svého štěstí nedošla a její láska k následníkovi trůnu by zůstala jen platonická.