Lauren Wiggins (17) byla vyhozena ze třídy a nucena zůstat po škole jen kvůli výběru šatů. Na fotografiích se ale můžete přesvědčit, že nejsou nijak pohoršující. Přesto je učitelé označili za sexuálně vyzývavé.

Mladá Kanaďanka se ale rozhodla nevzdat a absurdní záležitost zveřejnila na Facebooku s drsným vzkazem pro vedení školy.

„Dnes jsem byla po škole, protože moje šaty byly považovány za nevhodné a sexuálně rozptylující pro mladé muže v mé škole. Ale co je moc, je už příliš. Jsem unavená z nespravedlivých standardů, které my ženy musíme dodržovat. Mám dost diskriminace našich těl a až po krk průpovídek, kvůli kterým to vypadá, že se nemůžeme cítit pohodlně, aniž bychom byly sexuálně provokativní. Je čas změnit způsob uvažování ve světě. Teď hned.“

Lauren si stěžuje především na tzv. kulturu znásilnění. Tedy na to, že ženy jsou zodpovědné za sexuální násilí tím, jak se oblékají.

„Pokud máte skutečně takový strach z toho, že bude nějaký chlapec rozrušen z toho, že uvidí má záda, tak byste ho měli poslat domů, kde bude cvičit sebeovládání,“ napsala mimo jiné na svůj Facebook.

Podporu jí vyjádřili i rodiče, takže škola bude mít velký problém dívku umlčet.

Povede se jí změnit zažité standardy naší společnosti?