Ashley VanPevenage z amerického Washingtonu je další z těch, které silné akné skrývají pod tlustou vrstvou líčidel.

Její civilní podoba je takřka k nerozeznání od té namalované. Kamarádka Ashley, která vede instagramový účet zaměřený na make-up, ji proto požádala, zda by mohla koláž s jejími fotkami před a po nalíčení publikovat. Ashley svolila, ale netušila, jaký virál tím spustí.

Uživatelé sociálních sítí fotografii sdíleli nejprve proto, aby osobě na ní vyobrazené složili poklonu. „Nechápu, jak tohle někdo dokáže, já nejsem schopná na své tváři maskovat ani jediný pupínek,“ zní původní komentář, který se proměnil v meme a dočkal se několika tisícovek sdílení.

Následně si ale vzali fotku do parády především zástupci mužského pohlaví. „Tohle je důvod, proč bys měl děvku na prvním rande brát do bazénu.“ „A právě kvůli tomuhle mám problém někomu důvěřovat.“ I takových komentářů se dvacetiletá Američanka dočkala.

Celá událost s virtuální šikanou ji nejprve hluboce zasáhla. Nakonec se ale rozhodla nad své hatery povznést a na YouTube publikovala prohlášení, v němž mimo jiné říká: „Po přečtení všech těch komentářů jsem ztratila sebedůvěru. Bála jsem se kamkoliv jít bez make-upu nebo upravených vlasů. Později jsem si ale uvědomila, že taková já nejsem a nezáleží mi na názorech jiných. Nikdo by si z nich neměl dělat těžkou hlavu. Každý by se měl cítit krásně ve své přirozené podobě. Je fuk, jak vypadáte navenek, jediná věc, na které záleží, je, jací jste uvnitř.“

Tady je celé video: