Jiří Kajínek (56) opustil vězení díky milosti prezidenta Zemana už před pěti měsíci. Od té doby se z něj stala celebrita. Má svůj vlastní pořad, nedávno vydal knihu a sklízí jeden obdiv za druhým. Možná se mu trošku více přirostla k srdci role ukřivděného barda, který chce teď všem říct pravdu.

V rozhovoru pro Blesk se svěřil, jakým způsobem chce nyní vést svůj život. Primární otázkou jsou ale děti. Kajínek si před vězením nechtěl udělat závazky, tak na dítě nespěchal. „Na dítě už jsem starý…“ řekl Kajínek Blesku. V šestapadesáti letech není dítě ničím neobvyklým. Karel Gott by mohl vyprávět. Otcem se stal počtvrté v 69 letech.

„Já Karla Gotta uznávám, je to borec. A jeho osobní rozhodnutí. Ale pokud člověk nemá prostředky jako on, udělat si dítě v 65 letech považuji za nezodpovědnost. Vždyť v jeho patnácti mu bude 80. Kdo z nás si může naplánovat, že se toho vůbec dožije? Proto si už dítě nepořídím.“ řekl Kajínek.

Bývalý trestanec si užívá vztahu se svou partnerkou. Díky své slávě ani nestrádá. Nedávno si koupil nový model Mercedesu a v ložnici se mu teď blýská televize za 150 tisíc. Zkrátka si chce užívat svobody a ne se lopotit s nějakými závazky. To je docela pochopitelné.