Na ženy vystupující v šoubyznysu je odjakživa vyvíjen větší nátlak na jejich vzhled. Často se ale stává, že se jim jejich touha po štíhlosti vymkne z rukou.

V dubnu plnila média kauza anorexie Elišky Bučkové (23). Modelka, známá coby královna nočního Londýna, dlouho tvrdila, že je s ní všechno v pořádku, a před fotografy demonstrativně předváděla, jak jí. Potom, co už její váha klesla pod padesát kilo, šla s pravdou ven. Podle posledních zpráv prý Eliška něco málo přibrala.

Když Dominika Kadlčková (23) skončila v seriálu Ulice, začala se prezentovat hlavně jako modelka. Z anorexie byla nařčena už několikrát, ale pokaždé spekulace vyvracela tím, že má problémy buď s jícnem, nebo s hokejistou Petrem Nedvědem (41), se kterým podle mnohých spekulaci dokonce krátce čekala dítě.

Míša Nosková (30) v době, kdy se zúčastnila SuperStar, přiznala, že trpěla bulimií. Roky po soutěži nabrala několik kilogramů, které jí ale překážely a rozhodla se s nimi pořádně zatočit. Míša omezila jídelníček a kila šla rychle zpátky dolů. Teď je muzikálová hvězda opět tak štíhlá, že se některým jejím kolegům zpěvaččina váha moc nezamlouvá. Nosková prostě buď vypadá koncentráčnicky, nebo je tlustá jako prase, nic mezi tím!

Miss Sympatie z roku 2004 Pavla Sudová (27) před lety totálně propadla anorexii. Pavlu krutá nemoc dostala až na váhu 34 kilo. Souboj s anorexií ale Sudová nakonec vyhrála. Bučková prý má její plakát v pokojíčku.

Jednou z českých modelek, které byly často propírány v souvislosti s extrémní štíhlostí, je i Kateřina Průšová (29). Ta nikdy problémy s jídlem nepotvrdila, ale jak je vidět z fotografií, i ona si prošla obdobím, kdy z ní trčely kosti, což ale spíše než nemoci přisuzujeme stresu ze života s Králem vrakovišť Konvalinkou.