Vztahovačností trpí snad každá druhá žena, přestože tuto vlastnost muži naprosto nenávidí. Pokud vám muž chce polichotit, stejně to schytá, protože se vyjádřil nepřesně a vás to urazilo. Když vidíte dvě šeptající dívky, jste si naprosto jistá, že vás pomlouvají, a když někdo někoho pomlouvá, je pro vás téměř jisté, že terčem pomluv jste vy. No je to normální?

Odpovíme vám rovnou! Není! Se svou vztahovačností budete muset něco udělat, pokud nechcete být za úplného blbce a chcete mít normálního chlapa. Tyto 4 věci by vám při vaší léčbě mohly pomoct.

1. Zjistěte příčinu

Odhalte kořeny a samotný prvopočátek vaší vztahovačnosti. Vzpomeňte si, jaké věci vás nejvíce dohánějí k šílenství a kdy jste na sobě poprvé pocítila pocit vztahovačnosti. Najít příčinu je prvním pozitivním krokem, který můžete udělat.

2. Naučte se žít i se svou nejistotou

Vztahovačnost většinou plyne z nejistoty a malého sebevědomí, což jsou další věci, na kterých byste měla rozhodně popracovat. Ovšem pro začátek postačí, když sama v sobě přijmete, že máte tyto nedostatky, a naučíte se s nimi žít.

3. Buďte sama sobě oporou

Nikdo vám nedá tolik jistoty jako vy sama. Proto se naučte být si oporou a milovat se, pak nebudete mít zapotřebí řešit cizí lidi ani se urážet kvůli maličkostem.

4. Zakažte si domněnky

Prostě si je zakažte. Nedomýšlejte si, jak dotyčný věc mohl myslet, jak to mohlo být, prostě to nedělejte. Pokaždé, kdy vám do hlavy vpadne lákavá myšlenka co by, kdyby, okamžitě ji vyžeňte a jděte dělat něco užitečnějšího.