Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Jste pracující vdaná žena? Pak byste v Alžírsku měla odevzdat svůj plat státu, navrhuje tamní ministryně!

Co myslíte, prošlo by to i u nás?
Alžírské ženy jsou naprosto šokovány. Jejich ministryně pro ženy, rodinu a solidaritu přišla totiž s naprosto nesmyslným návrhem zákona. Munia Maslam navrhuje, aby vdané pracující ženy odváděly celý svůj plat nebo jeho část státu. Údajně je to proto, že alžírská ekonomika potřebuje posílit a o tyhle ženy se dle slov ministryně stejně starají muži.

Myslíte si, že si stále v Česku žijeme špatně, a máte stále pocit, že se nám snaží někdo utahovat opasky? Tak to byste se měli na chvíli vcítit do kůže alžírských žen. Tamní ministryně pro ženy, rodinu a solidaritu Munia Maslam přišla s návrhem, že pracující vdané ženy by měly odvádět státu celý svůj plat, nebo alespoň jeho část.

Ministryně je toho názoru, že o tyhle ženy se stejně dostatečně starají jejich muži, tudíž prakticky svůj plat nepotřebují. Naopak jejich plat by byl velkým přínosem alžírské ekonomice, která strádá kvůli nízkým cenám ropy.

O téhle bizarní kauze informoval v pondělí francouzský server Rue 89.

Ministryně reagovala na dotaz, zda by se nemohli vzdát svého platu nebo jeho části ministři, slovy, že ti nedostávají odstupné, proto by bylo mnohem lepší, aby se svého platu vzdaly ženy, zejména tedy úřednice.

Záznam videa se dostal na sociální sítě, kde okamžitě zvedl vlnu nevole. Spousta lidí začala proti výrokům ministryně protestovat a překřtili ji na ministryni nesolidarity.

Okamžitě se také ozvaly alžírské bojovnice za práva žen. Ty označily výroky ministryně za urážlivé pro ženy a naprosto nemístné.

Související články

Další články