Zažili jsme to všichni. Někdo vás naprosto uhrane, okouzlí, poblázní a vy začnete vysílat láskyplné signály… Jenže na druhé straně přijímače se rozhostí úplné ticho. Ani náznak opětované náklonnosti. A průšvih je na světě! Nešťastná láska, která vám drásá vnitřnosti, a vy s ní nezmůžete vůbec nic.

Pokud se zrovna plácáte v nějakém takovém pseudovztahovém bahýnku, přečtěte si naše rady do života, které vás opět postaví na nohy!

1) Uvědomte si, že s vámi z 99 % cloumají jen hormony. A pokud nejste nadopované vodňanské kuře, pořád se s tou hormonální nerovnováhou dá něco dělat! Zkuste si třeba zaběhat, endorfiny jsou moc fajn…

2) Představte si svůj idol v nějaké nelichotivé situaci. Třeba jak ráno sedí na záchodě. Pořád vám připadá tak dokonalý?

3) Vžijte se do situace, kdy by se role obrátily. Byl by váš „nedostupný“ idol pořád tak atraktivní, kdyby vás bezhlavě uháněl?

4) Škodolibé představivosti se meze nekladou. Pokud ale chcete svůj nepřiměřeně idealizovaný zájem stáhnout z božských výšin někam pod stůl, můžete se uchýlit i k takovým dětinskostem, jako je karikování. Jednoduše vytiskněte fotku a přimalujte pupínek, dva, tři… bradavici. Že se dokonalost někam rozplynula?

5) Uvědomte si, že pokud o vás nemá zájem, je to jeho chyba a není pro vás dost dobrý. Vy sami přece víte, co můžete nabídnout! Když to nedokáže docenit, je vážně mimo.

6) Přestaňte se litovat a vězte, že svět je plný nekonečných možností. Jak se říká, pro jedno kvítí slunce rozhodně nesvítí!